Slováci v Minsku definitívne so štyrmi medailami: Vlajkonosičom bude bronzový Csemez

Na snímke slovenský boxer Andrej Csemez s bronzovou medailou Na snímke slovenský boxer Andrej Csemez s bronzovou medailou Zdroj: TASR - Michal Svítok

MINSK - Slovenský športový gymnasta Slavomír Michňák obsadil šieste miesto na koni s držadlami na II. európskych hrách v bieloruskom Minsku. Dvadsaťšesťročný reprezentant dostal vo finále spomenutej disciplíny od rozhodcov 11,966 bodu, čím výrazne zaostal za svojim kvalifikačným výkonom v hodnote 14,400 b. Ak by ho zopakoval, skončil by štvrtý, no napokon mu v šesťčlennom finále patrila až posledná pozícia. Zlatú medailu získal Rus David Beľavskij so skóre 15,033 b pred Ukrajincom Olegom Verňajevom a Bielorusom Andrejom Lichovickým.

"Pred EH by som šieste miesto určite bral, ale musím povedať, že po kvalifikačnom výsledku som od seba očakával trochu viac. Chcel som sa pobiť o medailu. Bolo to v hlave. Keď som vošiel do haly, bolo tam veľa ľudí a ja som bol nervózny, hoci na druhej strane to bolo super. Keďže som nastupoval hneď druhý, nestihol som sa upokojiť a išiel som na koňa roztrasený. Chcel som si preteky užiť, ale do toho pocitu som sa jednoducho za taký krátky čas nestihol dostať," uviedol Michňák pre oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) olympic.sk.

Dráhová cyklistka Tereza Medveďová nepostúpila z kvalifikácie do medailových bojov v stíhacích pretekoch. V rámci trinásťčlennej výsledkovej listiny sa zaradila na jedenástu priečku, do súbojov o cenné kovy postúpili iba štyri najlepšie. Dvadsaťtriročná rodáčka z Brezna sa popoludní predstavila aj v madisone po boku Alžbety Bačíkovej. Slovenská dvojica finišovala na deviatej pozícii. "Madison sme na naše pomery zašli celkom dobre, keďže túto disciplínu minimálne trénujeme a ešte menej jazdíme. Naše odovzdávky preto majú ďaleko od ideálu. Dohromady sme išli madison spolu asi päťkrát, naposledy pred dvoma týždňami v Brne. Táto disciplína si jednoducho vyžaduje dril a zohratosť, navyše je po vylučovacích pretekoch zrejme najrizikovejšia, pokiaľ ide o pády. Ale bojovali sme do posledných metrov, nespadli sme, máme všetko zo sebou, takže s tým záverom som celkom spokojná," zhodnotila Alžbeta Bačíková pre olympic.sk. Martin Chren nedokončil preteky mužov v disciplíne omnium a preto obsadil posledné šestnáste miesto.

V Športovom paláci Uručie si v nedeľu prevzal bronzovú medailu boxer Andrej Csemez, ktorý ju získal v kategórii do 75 kg. Dvadsaťjedenročný pästiar si dostal cenný kov na krk od prezidenta Ukrajinského olympijského výboru a člena Medzinárodného olympijského výboru Sergeja Bubku. Csemez bude zároveň vlajkonosičom slovenskej výpravy na večernom záverečnom ceremoniáli.

Na EH 2019 v Minsku vybojovali slovenskí športovci dovedna štyri medaily - bronz okrem Csemeza získali v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová v K1 na 5000 m aj štvorkajak Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek na 500 m. Striebro na Slovensko priniesol šprintér Ján Volko (100 m). V krátkej histórii EH má Slovensko na konte 11 cenných kovov - sedem z Baku 2015 (1 - 3 - 3) a štyri z Minska 2019 (0 - 1 - 3).

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Tereza Medveďová Andrej Csemez Slavomír Michňák
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články