Duda podpísal v Berlíne nový kontrakt: Na začiatku to nebolo jednoduché, ale teraz sa tu cítim ako doma

Ondrej Duda
Ondrej Duda

BERLÍN - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda podpísal v pondelok v Herthe Berlín nový kontrakt. V nemeckom klube pôsobí od roku 2016, keď prestúpil z Legie Varšava. V prvých dvoch sezónach odohral vinou zranení iba 20 bundesligových zápasov, ale v predchádzajúcom ročníku nastúpil na 32 stretnutí najvyššej súťaže a s jedenástimi gólmi bol najlepším strelcom tímu.

Dvadsaťštyriročný stredopoliar má vo všetkých súťažiach v drese Herthy na konte 61 vystúpení a 12 presných zásahov. "Na začiatku to pre mňa určite nebolo jednoduché, ale teraz sa tu cítim ako doma. Rozhodnutie predĺžiť zmluvu bolo ľahké. Chceme sa zlepšovať ako mužstvo a chcem v tom zohrať úlohu," povedal Duda pre oficiálnu klubovú stránku.

"Po ťažkom štarte so zraneniami nám Ondrej v predchádzajúcej sezóne ukázal svoju naozajstnú kvalitu. Podieľal sa na viac góloch než ktokoľvek z jeho spoluhráčov. Nesmieme zabúdať, že stále má len 24 rokov a je pred ním dlhá cesta. Podporíme ho, aby sa ešte zlepšil, a sme nadšení, že bude pokračovať u nás," povedal športový riaditeľ Herthy Michael Preetz.


Tagy: Hertha Berlín Ondrej Duda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
herthabsc.de

DISKUSIA