Patrik Rybár sa zo zámoria vracia do Európy: V tíme vicemajstra po boku reprezentačného spoluhráča

Patrik Rybár
Patrik Rybár

BRATISLAVA - Fínsky hokejový vicemajster Kärpät Oulu sa dohodol so slovenským reprezentačným brankárom Patrikom Rybárom na jednoročnom kontrakte. Dvadsaťpäťročný Rybár bol doteraz členom organizácie Detroit Red Wings.

Minulú sezónu odchytal v nižšej zámorskej súťaži AHL v tíme Grand Rapids Griffins a Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta v domácom prostredí v Košiciach. Do tímu fínskeho vicemajstra prichádza aj na odporúčanie krajana Michala Krištofa, ktorý tam odohral vlani veľmi dobrú sezónu so ziskom 39 bodov (9+30). Vyslúžil si za to predĺženie kontraktu do konca sezóny 2021/2022.

"Hovoril som s Michalom Krištofom, svojím agentom a tiež ďalšími ľuďmi. O tíme Kärpät Oulu som počul len pozitívne veci. Som veľmi rád, že som dostal túto príležitosť. S priateľkou sme boli na dovolenke v New Yorku, teraz sa už pripravujem v Bratislave na novú sezónu," povedal Patrik Rybár podľa oficiálneho webu oulunkarpat.fi. Športový riaditeľ tohto klubu Harri Aho potvrdil, že po odchode Veiniho Vehviläinena, člena víťazného fínskeho tímu z majstrovstiev sveta na Slovensku, do Columbusu v NHL, sa museli obzerať po vhodnej náhrade. "Verím, že Patrik Rybár bude pre nás najlepšia voľba," povedal Harri Aho.


Tagy: Detroit Red Wings Michal Krištof Patrik Rybár Kärpät Oulu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Martin Baumann

DISKUSIA