Futbalová samba tesne za dverami: Napätie sa dá pokrájať, tréner nedokáže spať celú noc!

Tite
Tite

BELO HORIZONTE - Pred utorňajším semifinálovým megašlágrom juhoamerického futbalového šampionátu Copa América medzi domácou Brazíliou a jej dlhoročným rivalom z Argentíny sú hlavní tréneri týchto mužstiev v rozličnom rozpoložení. Aspoň navonok tak pôsobia. Brazílsky kouč Tite pred duelom v Belo Horizonte priznal, že už niekoľko dní nemôže spávať, jeho náprotivok Lionel Scaloni na rozdiel od neho vyzeral uvoľnenejšie pri stretnutí s médiami.

Pre oboch juhoamerických velikánov tento prestížny zápas znamená veľa. Brazílčania, ktorí na podujatí hrajú bez najväčšej hviezdy Neymara, môžu po frustrácii z vlaňajších MS v Rusku prípadným ziskom trofeje na Copa América vniesť medzi svojich fanúšikov viac pohody. Na celkový triumf si však brúsi zuby aj Argentína - tá na kontinentálny úspech čaká dlhých 26 rokov. Zlato z tohto turnaja by zároveň znamenalo odhodenie veľkého balvanu pre kapitána "albicelestes" Lionela Messiho, ktorý v reprezentačnom drese stále nevyhral významné podujatie.

"Mieša sa vo mne mnoho očakávaní, ako to nakoniec dopadne. Už niekoľko nocí nemôžem spať. Budím sa okolo tretej, premýšľam o zápase a zapisujem si poznámky. Mám taký zvyk, keď mi niečo napadne, dokonca aj v spánku. Taký je údel trénerov. Podobne je možno na tom aj Lionel Scaloni," uviedol brazílsky kormidelník Tite.

"Selecao" nastúpi proti Argentínčanom na štadióne Mineirao v Belo Horizonte - na mieste, kde pred piatimi rokmi utŕžilo debakel historických rozmerov v semifinále MS 2014 proti Nemecku (1:7). "Víťazstvo nad Argentínou ešte úplne nevylepší náš imidž a zároveň prehra s Nemeckom nebude mať vplyv na tento zápas," podotkol Tite.

Všetky doterajšie štyri ročníky, ktoré sa uskutočnili v "krajine samby a kávy", vyhrala domáca reprezentácia. Keď sa argentínskeho kouča Scaloniho novinári opýtali, či spí rovnako málo ako Tite, odpovedal: "Ani ja toho veľa nenaspím, ale nie je to kvôli nášmu súperovi," povedal 41-ročný lodivod.

Vzápätí prítomných žurnalistov náramne pobavil, keď vyhlásil, že ešte nevie, či proti Brazílii postaví Lionela Messiho. "Nie je to isté, musím sa rozhodnúť," vtipne dodal a potom už s vážnou tvárou doplnil: "Naši fanúšikovia si môžu byť istí, že proti ťažkému protivníkovi sa budeme snažiť hrať tak, aby na nás boli hrdí."

Prvé semifinále na Copa América Brazília - Argentína sa začne v stredu nadránom o 2.30 h SELČ (v Belo Horizonte bude o 5 hodín menej). Druhý semifinálový duel Čile - Peru príde v Porto Alegre na rad o deň neskôr v rovnakom čase.


Tagy: Brazília Argentína Tite

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Natacha Pisarenko

DISKUSIA