V Poľsku vypukol škandál s novinárskymi akreditáciami: Fanúšikovia sa dostali na štadión bez kontroly

Fanúšikovský kotol Górnik Zabrze
Fanúšikovský kotol Górnik Zabrze

ZABRZE - Na poľskej futbalovej scéne sa objavil veľký prešľap v podaní účastníka tamojšej Ekstraklasy - tímu Górnik Zabrze. Priaznivcov tohto sliezskeho klubu dlhodobo púšťali na súťažné zápasy bez kontroly pri bránach štadióna - a to dokonca na novinárske akreditácie.

Denník Wyborcza odhalil prax bezbrehého prideľovania akreditácií na zápasy Górnika rôznym podporovateľom klubu. "Vodca fanúšikov, tzv. hooligans, dostal akreditáciu umožňujúcu vstup na štadión bez kontroly," píše Wyborcza. Uvedené periodikum má k dispozícii usvedčujúce video zo stretnutia 2. predkola Európskej ligy 2018/2019 proti slovenskému mužstvu AS Trenčín (0:1). Na videozázname vidno, ako jeden zo zamestnancov klubu rozdáva akreditácie fanúšikom so šálmi okolo krku.

v tejto chvíli už bývalý pracovník klubu zo Zabrze David F. mal dokonca problémových priaznivcov inštruovať, ako majú vypovedať na súde v prípade, že ich usvedčia z vniknutia na hraciu plochu počas niektorého zo zápasov. Odvolával sa pritom na šéfa bezpečnosti v Górniku Zabrze Tomasza Milewského. Milewski zatiaľ všetko popiera. Tvrdí, že nikdy nikomu neradil, ako svedčiť na súde, ani nemá vplyv na skutočnosť, že sa niekto oháňal jeho menom.


Tagy: Górnik Zabrze

Zdroj:
SITA
Foto:
twitter.com - Górnik Zabrze

DISKUSIA