Slovenky vo Wimbledonskom boji: Rybáriková proti mladému zázraku, zabojuje aj Kužmová

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

LONDÝN - Slovenka Magdaléna Rybáriková sa v stredu na tenisovom Wimbledone pokúsi zastaviť víťaznú púť mladej Američanky Cori Gauffovej a postúpiť do 3. kola ženskej dvojhry. Ich zápas zaradili ako štvrtý na dvorec číslo 2 so začiatkom približne po 17.30 h SELČ.

Iba 15-ročná Gauffová už má na konte tri víťazné súboje v kvalifikácii a tiež úspešný vstup do hlavnej súťaže. V štyroch zápasoch prenechala súperkám maximálne po štyri gemy. Pri debute v hlavnej súťaži vyradila jeden zo svojich detských idolov, päťnásobnú wimbledonskú šampiónku Venus Williamsovú (6:4, 6:4). Ak sa jej podarí zdolať aj semifinalistku spred dvoch rokov Rybárikovú, prvýkrát v kariére sa dostane do druhej stovky rebríčka WTA. Pred Wimbledonom patrila rodáčke z Atlanty 313. priečka.

Tridsaťročná Rybáriková (139. v rebríčku ATP) hrá na londýnskej tráve v hlavnej súťaži po dvanásty raz. Keď sa táto piešťanská rodáčka v roku 2006 prebojovala do finále juniorskej dvojhry na londýnskej tráve, jej aktuálna súperka mala iba dva roky. Bude to prvý vzájomný duel oboch hráčok, podľa predpovede špecializovaného portálu Tennis Tonic skúsená slovenská hráčka zvíťazí v troch setoch.

V stredu bude v hre aj ďalšia Slovenka Viktória Kužmová, predstaví sa v 1. kole štvorhry. Dvadsaťjedenročná Košičanka nastúpi spoločne so Švajčiarkou so slovenskými rodičmi Belindou Bencicovou proti belgicko-švédskemu páru Kirsten Flipkensová, Johanna Larssonová (12.) na dvorci číslo 6 približne po 16.00 h.

Stredajší program slovenských tenistov na Wimbledone (časy sú v SELČ):

Dvojhra žien - 2. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR) - Cori Gauffová (USA) - dvorec č. 2, štvrtý zápas, začiatok po 17.30 h

Štvorhra žien - 1. kolo:
Belinda Bencicová, Viktória Kužmová (Švaj./SR) - Kirsten Flipkensová, Johanna Larssonová (Belg./Švéd.-12) - dvorec číslo 6, štvrtý zápas, začiatok približne po 16.00 h


Tagy: Magdaléna Rybáriková Viktória Kužmová Cori Gauffová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA