Pohár trpezlivosti rozliaty, treba konečne konať: Odporná dehonestácia krásneho športu!

Bernard Tomic
Bernard Tomic

LONDÝN - Austrálsky tenista Bernard Tomic s najväčšou pravdepodobnosťou odíde z Wimbledonu s prázdnymi rukami. V prvom kole predviedol s Jo-Wilfriedom Tsongom biedny výkon a pramálo snahy, čo vyvrcholilo v prehru 2:6, 1:6 a 4:6 za 58 minút. Podľa médií je takmer isté, že mu usporiadatelia nevyplatia prémiu 45 000 libier, čo im pravidlá v prípade odfláknutého zápasu plne umožňujú.

Tomicov utorkový duel s Tsongom bol najkratším zápasom mužskej dvojhry vo Wimbledone od roku 2002, keď Švajčiar Roger Federer zmietol Kolumbijčana Alejandra Fallu za 54 minút. Bývalý najlepší britský tenista John Lloyd behom komentovania pre BBC uviedol, že zápasy s väčším nasadením sa dajú vidieť aj v parku. 

Podobným spôsobom "odchodil" Tomic zápas vo Wimbledone aj predminulý rok. Následne dostal pokutu 15 000 libier za to, že predstieral zranenie a komentár, že ho londýnsky turnaj na posvätnej tráve nudí. A čo keď tenisový svet nudí práve správanie a hra austrálskeho tenistu? Dehonestácia krásneho športu v priamom prenose. 


Tagy: Bernard Tomic Jo-Wilfried Tsonga Wimbledon 2019

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia; Twitter/Wimbledon

DISKUSIA