Slovensko rozdalo poriadne ťažké peniaze: Najviac bolo dopriate týmto trom!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Vláda Slovenskej republiky na svojom stredajšom zasadnutí schválila štedré dotácie pre tri športové subjekty - Slovenskú kanoistiku, Slovenský zväz ľadového hokeja a Slovenský futbalový zväz. Financie zo štátneho rozpočtu uvoľní z kapitoly Všeobecná pokladničná správa, materiál na rokovanie vlády predložilo ministerstvo financií.

Slovenská kanoistika dostane spolu 5 miliónov eur, tieto prostriedky má využiť na rekonštrukciu dvoch kanálov určených pre vodný slalom. Prostriedky vo výške 2,5 milióna má použiť na potrebné úpravy v bratislavskom Čunove v Areáli Divoká voda a rovnakú sumu na prestavbu Areálu vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Vo vodnom slalome získalo Slovensko v ére samostatnosti už štrnásť olympijských medailí.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) dostane 10,2 milióna eur na rozvoj hokejovej infraštruktúry a odstraňovanie pohybovej negramotnosti detí a mládeže. Z tejto sumy až 9,32 milióna pôjde na rozvoj infraštruktúry, ktorý je spojený s programami na odstraňovanie pohybovej negramotnosti detí a vybavením hokejovej mládeže pomôckami potrebnými k zdokonaľovaniu športových zručností. "SZĽH v rámci tohto projektu nainštaluje 20 malých odkrytých mobilných ľadových plôch v obciach so strediskovými základnými školami. Tieto plochy budú inštalované v areáloch škôl a vytvoria absolútnu základňu hokeja, ale aj krasokorčuľovania, rýchlokorčuľovania, hokejbalu a ďalších športov. Zároveň budú prostriedkom na odstraňovanie pohybovej negramotnosti detí a mládeže," uvádza sa v materiály vlády SR. "Pôjde aj o tridsať hokejových strelníc a dovybavenie mladých hokejistov," prezradil podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši. Zostávajúcich 880-tisíc je určených na vypracovanie realizačných projektov pre multifunkčnú hokejovú halu a Národné hokejové centrum.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) dostane 2 milióny eur na technickú podporu a technickú pomoc a asistenciu v rámci prevádzkovania existujúcich informačných systémov ako aj v súčasnosti vyvíjaných funkčných doplnkov už implementovaných informačných systémov. Ďalším účelom, na ktorý budú finančné prostriedky poskytnuté, je rozvoj mládežníckeho futbalu - zabezpečenie fungovania futbalových akadémií mládeže a útvarov talentovanej mládeže pri futbalových kluboch najvyššej futbalovej súťaže. Ďalšie štyri milióny eur sú určené na dofinancovanie výstavby, rekonštrukcie a modernizácie futbalových štadiónov a infraštruktúry.


Tagy: Richard Raši

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA