Neuveriteľné! Ruský obranca odohral 30 minút a pokojne si išiel fajčiť do sprchy

Sergej ZubovSergej Zubov Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

NEW YOKR - Kanadský hokejový brankár Marty Turco si v rozhovore pre portál The Athletic zaspomínal na ruského obrancu Sergeja Zubova. Toho spolu s ďalšími osobnosťami, medzi ktorými je aj bývalý útočník Slovana Bratislava i československej reprezentácie Václav Nedomanský, uvedú v novembri do hokejovej Siene slávy v Toronte. Podľa Turca bol Zubov tuhý fajčiar a špeciálny popolník mal aj v sprche.

"Ten chlapík mohol hrať aj 30 minút a vôbec nevyzeral unavený. Po zápase si dokonca išiel zapáliť cigaretu. Ja som v zápase stratil päť kíl, a nemohol som už nič iné urobiť, a Zubov si pokojne išiel fajčiť do sprchy. Pre neho tam bol špeciálny popolník. Jediný svojho druhu," povedal Turco. Na Zubovovu vášeň spomína aj obranca Craig Ludwig: "Mohli sme mu hovoriť, aby sedel s nami v šatni, ale vždy bežal, aby sa osprchoval. Vedeli sme, že tam fajčí, ale všetko poprel. Ale my sme sa smiali, lebo sme zo sprchy videli vychádzať dym. Joe Sakic však povedal, že Sergej odohral 35 minút, tak sme ho nechali robiť čokoľvek chcel."

Ludwig s úsmevom spomínal aj na to, ako Zubova po zápase márne hľadali novinári. "Nikdy nestál o pozornosť médií, ale nie preto, že by ich nemal rád. V skutočnosti mal totiž iné starosti. Napríklad to, ako sa rýchlo dostať k cigarete po zápase." Zubov je olympijský víťaz a dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára. Od 12. novembra 2015 do 1. júna 2016 bol hlavný tréner SKA Petrohrad, v súčasnosti je hlavným trénerom HK Soči.

Viac o téme: Sergej Zubov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Matt Slocum
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články