VIDEO Zahodená penalta bolí dvojnásobne: Africký favorit si po dráme o semifinále nezahrá!

Frustrovaní futbalisti Maroka po prehre s BeninomFrustrovaní futbalisti Maroka po prehre s Beninom Zdroj: SITA/AP - Ariel Schalit

KÁHIRA - Futbalisti Beninu postúpili do štvrťfinále Afrického pohára národov v Egypte. V úvodnom osemfinále zdolali v piatok ašpiranta na celkový triumf Maroko v jedenástkovom rozstrele 4:1. V riadnom hracom čase i predĺžení sa duel skončil 1:1.

Benin, ktorý sa premiérovo prebojoval do štvrťfinále, poslal do vedenia v 53. minúte Moise Adilehou. Maročania vyrovnali o 23 minút neskôr zásluhou Youssefa En-Nesyria a v závere duelu mohli rozhodnúť. Hakim Ziyech však v šiestej minúte nastaveného času nepremenil penaltu. V rozstrele neuspeli ani Sofiane Boufal a En-Nesyri a tak sa z postupu tešil Benin, ktorý navyše dohrával od siedmej minúty predĺženia bez vylúčeného Khaleda Adenona.

Maroko - Benin 1:1 pp (1:1, 0:0), 1:4 v jedenástkovom rozstrele
Góly: 76. En-Nesyri - 53. Adilehou

Viac o téme: Maroko Benin Africký pohár národov 2019