VIDEO 15-ročná tínedžerka prežila klinickú smrť: Nečakaný koniec dánskej krásky a dvojitá česká radosť

Cori Gauffová a jej veľkolepé víťazné oslavyCori Gauffová a jej veľkolepé víťazné oslavy Zdroj: SITA/AP - Ben Curtis

WIMBLEDON - Spanilá jazda 15-ročnej americkej tenistky Cori Gauffovej na tohtoročnom Wimbledone pokračuje. V 3. kole otočila zápas so Slovinkou Polonou Hercogovou a postúpila už do osemfinále po výsledku 3:6, 7:6 (7), 7:5. V druhom sete odvrátila dva mečbaly.

Gauffová, ktorá na treťom grandslamovom turnaji roka predtým vyradila krajanku Venus Williamsovú a Slovenku Magdalénu Rybárikovú, dlho nevedela nájsť na Hercogovú recept. Slovinka si až do stavu 5:3 v druhom sete suverénne vyhrávala svoje podania a Američanku nepúšťala k brejkbalom.

Cori Gauffová a jej Galéria fotiek (22) Zdroj: SITA/AP - Ben Curtis

Gauffovej sa však podarilo vyrovnať na 5:5, následne uspieť v tajbrejku a otočiť nepriaznivý vývoj. V treťom sete síce nevyužila vedenie 4:1, no v koncovke slávila úspech. Gauffová vyhrala na tráve All England Clubu vrátane kvalifikácie už šesť zápasov. "Proti Hercogovej to bolo dnes veľmi náročné. Súperka hrala výborne, dlho mi nevychádzali returny. Aj pri jej mečbale som však stále verila, že to ešte môžem otočiť. Zahrala som tam slajz na čiaru a to ma nakoplo. Diváci boli dnes fantastickí, ďakujem im za podporu. Dostať sa do druhého grandslamového týždňa je niečo fantastické," uviedla Američanka v prvom rozhovore.

V dueli o postup do štvrťfinále ju čaká Rumunka Simona Halepová, ktorá v atraktívnom zápase bývalých svetových jednotiek jednoznačne zdolala Viktoriu Azarenkovú 6:3, 6:1. "Som veľmi spokojná. Myslím, že som odohrala najlepší zápas v tomto roku. Bola som sebavedomá, agresívna počas celého zápasu a hrala som skutočne veľmi dobre," vyjadrila sa Rumunka pre web Ženskej tenisovej asociácie (WTA).

V ženskej časti turnaja sa zrodilo prekvapenie na úkor Dánky Caroline Wozniackej. Do zápasu s Číňankou Čang Šuaj vstúpila ako víchor, rýchlo viedla 4:0, ale následne získala už len dva gemy.

Šuaj čang a Caroline Galéria fotiek (22) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Vo víťaznom ťažení pokračuje česká tenistka Karolína Plíšková, ktorá zdolala Chsieh Su-wej 6:3, 2:6, 6:4. Svetová trojka triumfovala v ôsmom dueli po sebe, keďže minulý týždeň ovládla trávnatý turnaj v Eastbourne. Vo Wimbledone vyrovnala svoje kariérne maximum, ktorým je "len" postup do osemfinále prestížneho turnaja. V ňom sa stretne s krajankou Karolínou Muchovou, ktorá v dvoch setoch zdolala Estónku Anett Kontaveitovú 7:6 (7), 6:3.