VIDEO Djokovič neveril vlastným očiam: Jeho súper pripomenul Beckera a dostal publikum do varu!

Hubert HurkaczHubert Hurkacz Zdroj: SITA/AP - Kirsty Wigglesworth

WIMBLEDON - Najvyššie nasadený obhajca titulu Srb Novak Djokovič stratil prvý set na tohtoročnom Wimbledone. Postúpil však do osemfinále po triumfe 7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4 nad Poliakom Hubertom Hurkaczom. V zápase sa zaskvel 45 víťaznými údermi a ani raz nestratil svoje podanie. V rozhovore tesne po skončení duelu vyzdvihol hru 22-ročného mladíka, svoj výkon z tretieho setu označil za perfektný a takisto bol spokojný aj so štvrtým dejstvom.

Djokovičov súper predvádzal v úvodných dvoch dejstvách výborný tenis. Na sieti sa zaskvel viacerými skvelými údermi vrátane rybičky a la Boris Becker, ktorou dostal wimbledonské publikum do varu. Od začiatku tretieho setu však na dvorci dominoval Djokovič. Srb naplno zúročil svoje bohaté skúsenosti a vyťažil aj z toho, že Hurkacz spravil priveľa nevynútených chýb.

Djokovič po skončení duelu pochválil mladého Poliaka za predvedený výkon. "Hubert ukázal veľa úsilia. V prvých dvoch setoch predvádzal čisté technické údery od základnej čiary, skvele podával. Druhý set získal zaslúžene vo svoj prospech. Od začiatku tretieho dejstva som začal lepšie returnovať, čo bol kľúč k úspechu. Hubert začal postupne viac kaziť, vo výmenách už nebol taký trpezlivý," uviedol Djokovič v pozápasovom rozhovore. Jeho ďalším súperom bude Francúz Ugo Humbert.

Viac o téme: Novak Djokovič Hubert Hurkacz