Argentínska smola nemá konca kraja, kruté bodnutie do srdca Albicelestes: Nenecháme to len tak!

Argentínsky tréner Lionel Scaloni
Argentínsky tréner Lionel Scaloni

BELO HORIZONTE - Argentínska futbalová asociácia žiada vyšetriť možnú poruchu systému VAR počas zápasu semifinále Copa America s Brazíliou. V noci na stredu zvíťazili domáci "kanárici" 2:0, opakované zábery však ukázali, že hosťom mohli byť odopreté dve jedenástky. V ani jednom zo sporných prípadoch hlavný rozhodca Roddy Zambrano z Ekvádoru nekonzultoval situáciu s VAR.

Po zápase sa v brazílskych médiách objavili špekulácie, že VAR nebol dostupný pre rušenie spôsobené ochrankou prezidenta Jaira Bolsonara, ktorý sa zúčastnil na zápase v Belo Horizonte. Podľa portálu Globoesporte.com mohli vysielačky bezpečnostných zložiek ovplyvniť komunikačný systém medzi rozhodcom a operátormi VAR.

AFA požiadala o stanovisko firmu, ktorá VAR prevádzkuje, či je táto verzia možná. "Sme veľmi znepokojení správami, ktoré sa objavili v správach a na internete. Tie hovorili o rušení signálu medzi operačnou miestnosťou a rozhodcami na ihrisku," uvádza sa v komuniké podpísanom šéfom rozhodcov AFA Federicom Beligoyom. Argentína podala v stredu sťažnosť proti výkonom rozhodcov, v ktorej sa poukazuje na hrubé chyby arbitrov. Informovala o tom agentúra AFP.
      


Tagy: Argentína Copa América VAR

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Nelson Antoine

DISKUSIA