Jeden za všetkých, všetci za jedného: Odkaz brazílskej družiny, ktorý vás chytí za srdce!

Tréner brazílskej reprezentácie Tite
Tréner brazílskej reprezentácie Tite

RIO DE JANEIRO - Futbaloví reprezentanti Brazílie pred nedeľňajším finále juhoamerického šampionátu Copa América proti výberu Peru vyjadrili podporu súčasnému koučovi Titemu. Nový šéf Brazílskej futbalovej konfederácie Rogério Caboclo síce už pred turnajom povedal, že Tite zostane na lavičke Brazílie za každých okolností až do majstrovstiev sveta v roku 2022, počas turnaja silneli hlasy o jeho nie príliš pevnej pozícii.

V piatok obranca Marquinhos a stredopoliar Casemiro vyjadrili plnú podporu hlavnému koučovi za celú kabínu brazílskeho "Selecaa".Kampaň na podporu Titeho sa rozbehla po správe portálu UOL, že kormidelník zvažuje odchod pre zmeny v jeho realizačnom tíme. Jeden z jeho asistentov Sylvinho sa totiž už dohodol na spolupráci s francúzskym Lyonom a koordinátor Edu Gaspar po Copa América údajne rozšíri realizačný tím londýnskeho Arsenalu.

Všetky tieto okolnosti mali "naštartovať " Cabocla k tomu, aby začal hľadať prípadných nástupcov Titeho. Ten mužstvo prevzal v roku 2016 a po dvoch rokoch predĺžil zmluvu až do spomenutých MS 2022."Chceme mu vyjadriť plnú podporu. Je to kouč, ktorý má za sebou kvalitné výsledky. Má na náš tím veľmi dobrý vplyv a je vhodnou osobou na to, aby ho doviedla na MS 2022," povedal Marquinhos. Casemiro s jeho slovami súhlasil a doplnil: "Čísla hovoria za všetko. Za tri roky pri kormidle jeho tím nazbieral viac ako 80 percent možných bodov. Je potrebné vzdať mu rešpekt, je to víťazný typ."

Na vystúpenie hráčov konfederácia reagovala krátkym vyhlásením, že "kouč Tite a celý jeho tím majú plnú podporu. Hlavný tréner sa k celej záležitosti odmietol vyjadrovať. Podľa Casemira je práve vodcovský talent tréner dôvodom, že sa výber Brazílie v domácom prostredí dostal do finále Copa América a v nedeľu na slávnom štadióne Maracana v Riu de Janeiro je proti tímu Peru favoritom. Casemiro tiež vyzdvihol stabilitu výkonov brazílskej reprezentácie od nástupu Titeho. Verí, že v rovnakom nastavení bude národný tím kráčať aj v ďalších rokoch.


Tagy: Brazília Peru Copa América Tite

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Leo Correa

DISKUSIA