Ďalšia tragická rana pre slovenský hokejbal: Zomrel zakladateľ klubu a päťnásobný majster (†38)

Ilustračné foto Ilustračné foto Zdroj: atletika.sk/ARCHÍV SOŠM

NITRA - Len zhruba pred dvomi mesiacmi zasiahla slovenský hokejbal veľmi smutná správa, keď vo veku 37 rokov zomrel reprezentačný tréner Dušan Danko. Teraz hokejbalový šport schytal ďalšiu tragickú ranu. Zomrel Marek Strápek (†38), zakladateľ klubu HbK Nitrianski rytieri, s ktorým získal päť majstrovských titulov.

Strápek, ktorý sa už ako tímedžer pohyboval v nitrianskom hokejbale, bol v roku 2010 hlavným iniciáitorom založenia tímu HbK Nitrianski Rytieri. Práve vďaka nemu sa pod Zoborom hrala hokejbalová extraliga. Pritiahol do mužstva kvalitných hráčov a spolu s nimi sa tešil z piatich majstrovských titulov po sebe (2011-2015). Rytieri získali aj Česko-slovenský pohár a ich zápasy boli neustále divácky atraktívne. 

Strápeka ale už dlhší čas trápili zdravotné problémy, ktoré sa mu napokon aj stali osudnými. „Ťažko sa mi hľadajú slová, Mareka je veľká škoda. Pomohol každému, nikdy nepovedal nie. Hokejbal bol jeho veľkou láskou. V Nitre rozbehol Rytierov a vďaka tomu sa naštartoval celý slovenský hokejbal, pretože všetky kluby začali inak pracovať, aby sa na nás dotiahli. Z Nitry vyšlo veľa reprezentantov, ktorí sa potom tešili aj zo zlata na MS,“ povedal pre mynitra.sme.sk už legendárny brankár Stanislav Petrík.

„Pre mančaft Rytierov urobil veľa po športovej a ľudskej stránke, bol hlavným sponzorom, staral sa o réžiu klubu. My sme mu to mohli splatiť len tými titulmi. Vďaka nemu sme zažili na športoviskách aj mimo nich obrovské množstvo zážitkov,“ uviedol pre mynitra.sme.sk Marián Maxin, ktorý má na konte tiež päť majstrovských titulov.

Strápek bol okrem toho aj dlhoročným spoluorganizátorom známeho Stümpel Cupu a pred hokejbalom sa angažoval tiež v ženskom futbale v Nitre a Šali. Pôsobil v podnikateľskej sfére a zostal po ňom syn Simon.

Viac o téme: Marek Strápek HbK Nitrianski rytieri
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: atletika.sk/ARCHÍV SOŠM
  • Zdroj: športky

Súvisiace články