VIDEO Veľké sklamanie pre kolísku futbalu: Švédky ovládli malé finále a na MS slávia zisk bronzu

Švédky s bronzovými medailamiŠvédky s bronzovými medailami Zdroj: SITA/AP - Claude Paris

NICE - Švédske futbalové reprezentantky obsadili tretie miesto na majstrovstvách sveta žien vo Francúzsku. Zverenky trénera Petera Gerhardssona zdolali v sobotu súperky z Anglicka 2:1.

Švédky viedli od 11. minúty zásluhou Kosovare Asllaniovej, ktorá využila chybu obrany. Na 2:0 zvýšila v 22. minúte Sofia Jakobssonová. Angličanky skorigovali výsledok pred 20.000 divákmi v Nice po polhodine hry gólom Fran Kirbyovej. Zverenkám Phila Nevilla sa podarilo vyrovnať, no po porade s videorozhodcom hlavný arbiter gól neuznal pre hru rukou.

Smutné anglické futbalistky po Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Claude Paris

Finále medzi obhajkyňami titulu z USA a majsterkami Európy z Holandska je na programe v nedeľu.

Švédsko – Anglicko 2:1 (2:1)
Góly: 11. Asllaniová, 22. Jakobssonová – 31. Kirbyová

Viac o téme: Anglicko Švédsko MS vo futbale žien