Messi tak, ako ho nepoznáme: VIDEO strkanice, po ktorej inkasoval druhú červenú kartu v kariére

Lionel Messi a Gary Medel inkasovali červenú kartuLionel Messi a Gary Medel inkasovali červenú kartu Zdroj: SITA/AP - Victor R. Caivano

SAO PAULO - Tretiu priečku na majstrovstvách Južnej Ameriky vybojovali futbalisti Argentíny, ktorí zdolali neúspešného obhajcu titulu z Čile 2:1. Zápas nedohral päťnásobný najlepší futbalista sveta Lionel Messi, ktorý bol v 37. minúte vylúčený po strkanici s Garym Medelom.

Ešte pred koncom polčasu musel Messi nútene z ihriska. Argentínska hviezda sa snažila vybojovať loptu mieriacu za bránkovú čiaru a Medel mu v tom bránil. Ich súboj vyústil v potýčku, pri ktorej do seba narážali telami a paraguajský rozhodca Mario Díaz de Vivar udelil obom červenú kartu.

Lionel Messi verzus Gary Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP - Victor R. Caivano

Pre argentínsku superstar to bola len druhá červená karta v kariére, prvú dostal ešte v roku 2005 taktiež v národnom drese.

Predtým stihol barcelonský kanonier pripraviť prvý argentínsky gól. V 12. minúte rýchlo rozohral loptu na Sergia Agüera, ktorý zaskočil nepripravenú čílsku defenzívu a otvoril skóre. Na 2:0 zvýšil o desať minút neskôr po ďalšom rýchlom nábehu Paulo Dybala.

Futbalistom Čile sa síce podarilo znížiť v 59. minúte z penalty, ktorú premenil Arturo Vidal, ale Argentínčania tesný náskok uhájili. Aspoň trochu si tak vynahradili semifinálovú porážku s Brazíliou a po striebre z minulých dvoch ročníkov získali bronzovú medailu. Čílsky tím, ktorý usiloval o tretí juhoamerický titul za sebou, vyšiel tentoraz naprázdno.

Viac o téme: Lionel Messi Gary Medel Čile Argentína Copa América 2019
  • Zdroj: TASR, ČTK, športky