Ani poriadne nezačali a už bol koniec: VIDEO najrýchlejšieho KO v histórii UFC!

Knokautovaný Ben Askren
Knokautovaný Ben Askren

LAS VEGAS - Američan Jon Jones obhájil titul v poloťažkej hmotnostnej kategórii na galavečere najprestížnejšej organizácie miešaných bojových umení UFC 239. V T-Mobile Arene v Las Vegas zdolal brazílskeho vyzývateľa Thiaga Santosa po piatich kolách rozdeleným výrokom rozhodcov (47:48, 48:47, 48:47).

Jones nenašiel premožiteľa od roku 2009 a bol veľkým favoritom aj v noci na nedeľu. Santos, ktorého väčšinu súboja limitovalo zranené koleno, mu však vzdoroval a takmer sa postaral o prekvapenie.

Omnoho suverénnejšie obhájila titul v bantamovej váhe žien Brazílčanka Amanada Nunesová, ktorá už v prvom kole zasiahla Američanku a bývalú šampiónku Holly Holmovú kopom do hlavy a po úderoch na podlahe triumfovala technickým knokautom. Nunesová neprehrala od roku 2014 a momentálne vlastní aj opasok v perovej divízii.

O najrýchlejší knokaut v histórii UFC sa postaral Američan Jorge Masvidal, ktorý okamžite po začiatku duelu welterovej váhy trafil krajana Bena Askrena letiacim kolenom do hlavy, zápas sa oficiálne skončil už po piatich sekundách. Askren utrpel prvú prehru v desaťročnej profesionálnej kariére.


Tagy: Jorge Masvidal Ben Askren UFC 239

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Eric Jamison; Video: Youtube

DISKUSIA