Zemetrasenie po senzačnom vypadnutí: Na lavičke Egypta skončili tréner aj šéf asociácie

Sklamaný Mohamed Salah
Sklamaný Mohamed Salah

KáHIRA - Mexického trénera Javiera Aguirreho odvolali z lavičky egyptskej futbalovej reprezentácie iba niekoľko hodín po prehre v osemfinále Afrického pohára národov (APN) s Juhoafrickou republikou 0:1. Po neúspechu na domácom šampionáte rezignoval aj prezident národnej asociácie EFA Hany Abu Reida.

"Napriek tomu, že EFA nikdy nezanedbala svoje povinnosti smerom k národnému tímu a poskytla mu všetku finančnú a morálnu podporu, považujem za správne vziať na seba zodpovednosť za vzniknutú situáciu," povedal podľa agentúry AFP Abu Reida, ktorý k rezignácii vyzval aj ďalších členov EFA.

Rekordní sedemnásobní víťazi APN prešli základnou skupinou bez jediného zaváhania, keď postupne zdolali Zimbabwe (1:0), DR Kongo (2:0) aj Ugandu (2:0). Nečakané vypadnutie v osemfinále bolo pre ašpiranta na titul veľkým sklamaním, ktoré oživilo spomienky na fiasko z majstrovstiev sveta 2018 v Rusku, kde Egypt v základnej skupine nezískal ani bod. Kontinentálny šampionát vyhrali "faraóni" po siedmy raz v roku 2010. 
 


Tagy: Egypt Abu Reida

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Hassan Ammar

DISKUSIA