VIDEO Futbalová rozprávka: Nováčik Madagaskar postúpil na Africkom pohári už do štvrťfinále!

Futbalisti Madagaskaru oslavujú postupFutbalisti Madagaskaru oslavujú postup Zdroj: Twitter - CAF

ALEXANDRIA - Futbaloví reprezentanti Madagaskaru postúpili na Africkom pohári národov do štvrťfinále. Na kontinentálnom šampionáte debutujúci tím vyradil v osemfinále DR Kongo až po penaltovom rozstrele 4:2, keď sa v riadnom hracom čase i po predĺžení skončil duel nerozhodne 2:2.

Madagaskar prekvapil už v základnej skupine, ktorú aj vďaka víťazstvu nad favorizovanou Nigériou vyhral. A rozprávka futbalistov ostrovného štátu neskončila ani v play off, kde vyradili dvojnásobného kontinentálneho šampióna Kongo. To si vynútili predĺženie vďaka gólu v 90. minúte, ale penaltový rozstrel ovládol 4:2 Madagaskar, ktorý sa vo štvrťfinále stretne s víťazom zápasu Ghana - Tunisko.