Správanie hodné totálneho idiota: Päťkorunové trápne argumenty, neexistuje žiadne ospravedlnenie!

Bernard Tomic
Bernard Tomic

LONDÝN - Austrálsky tenista Bernard Tomic sa chce odvolať proti pokute za odfláknutý výkon v úvodnom kole Wimbledonu. Usporiadatelia grandslamového turnaja v All England Clube označili jeho výkon v zápase s s Francúzom Jo-Wilfried Tsonga, ktorý prehral len za 58 minút 2:6, 1:6, 4:6, za "nezodpovedajúce profesionálnym štandardom". Tomic sa ale bráni tvrdením, že mu nebolo dobre.

Na dvadsaťšesťročného Tomice sa po zápase zniesla za jeho výkon a prístup na kurte vlna kritiky. Organizátori mu vymerali pokutu v maximálnej výške 45.000 libier, čo sa rovná prémii za prvé kolo. Austrálčan by tak mal z Londýna odísť s prázdnymi rukami.

"Letel som z Turecka, kde som prehral vo štvrťfinále. Odohral som tam pár zápasov v 40 stupňoch, bol som uťahaný a cez víkend mi bolo trochu zle," povedal Tomic austrálskym médiám. "Potom som hral s jedným z piatich najlepších tenistov na tráve a prehral 2:6, 1:6, 4:6. Nebolo to 6:0, 6:0, 6:0," bránil sa.

Tsonga sa v Londýne posťažoval, že pokuta pre súpera znehodnotila jeho víťazstvo. Tomic sa podľa neho snažil a v treťom sete predviedol bojovný výkon.

"Od začiatku som vedel, že mám len malú šancu, pretože som sa necítil, ale chcel som ísť na kurt a skúsiť to, pretože to je Wimbledon," dodal. "Bolo to 6:2, 6:1, než som sa stačil spamätať. V treťom sete to bolo trochu lepšie, ale stále dosť rýchle. Ani môj najlepší výkon tentoraz nestačil, ale na viac som jednoducho nemal," uzavrel s tým, že Tsonga skrátka odohral vynikajúci zápas.

Pre Tomica však nešlo o prvý podobný exces. Predvlani vo Wimbledone predviedol v 1. kole takisto odovzdaný výkon a následne dostal pokutu 15 000 libier za predstieranie zranenia a pohŕdavý komentár.


Tagy: Bernard Tomic Jo-Wilfried Tsonga Wimbledon 2019

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Kin Cheung

DISKUSIA