VIDEO Spanilá jazda je minulosťou: 15-ročná tínedžerka si o wimbledonské semifinále nezahrá

Cori Gauffová
Cori Gauffová

WIMBLEDON - Spanilá jazda 15-ročnej Američanky Cori Gauffovej tenisovým Wimbledonom sa skončila v osemfinále. Mladučká vyzývateľka nestačila na turnajovú sedmičku a bývalú svetovú jednotku Rumunku Simonu Halepovú a podľahla jej za 74 minút 3:6, 3:6.

Víťazka premenila 5 z 12 brejkových príležitostí, zdolaná hráčka urobila popri 15 víťazných úderoch až 28 nevynútených chýb. Gauffová po Wimbledone poskočí v rebríčku WTA z pôvodného 313. miesta až na úroveň 140. priečky.

Gauffová čoby najmladšia wimbledonská debutantka za posledné roky predviedla niekoľko úctyhodných výkonov. Po troch triumfoch v kvalifikácii neskôr v 1. kole vyradila 5-násobnú miestnu šampiónku a svoj detský idol Venus Williamsovú a v druhom kole po výbornom výkone vyprevadila z kurtu aj Slovenku Magdalénu Rybárikovú. V 3. kole zasa ušla Slovinke Polone Hercogovej z dvoch mečbalov, no v osemfinále už mala pred sebou privysokú prekážku. Dvadsaťsedemročná Halepová sa po štvrtý raz prebojovala do štvrťfinále dvojhry v londýnskom All England Clube. Jej maximom je zatiaľ semifinále z roku 2014.

Simona Halepová (Rum.-7) - Cori Gauffová (USA) 6:3, 6:3


Tagy: Simona Halepová Cori Gauffová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Kirsty Wigglesworth; Video: Wimbledon

DISKUSIA