Z reprezentácie rovno do boja o NHL: Lantoši dostane šancu zahrať si v najlepšej lige sveta!

Róbert Lantoši v reprezentačnom drese
Róbert Lantoši v reprezentačnom drese

BRATISLAVA - Mladý slovenský reprezentant Róbert Lantoši dostal šancu, o ktorej sníva azda každý hokejista. Zabojuje o svoje miesto v NHL. Talentovaný útočník sa vďaka dobrým výkonom dostal aj do nominácie na majstrovstvá sveta, kde sa dostal do pozornosti skautov.

23-ročný rodák z Prievidze si vo svojej kariére vyskúšal hokej vo Švédsku, z ktorého sa vrátil domov a pôsobil v Nitre. S Áčkom na drese získal 58 bodov v 56 zápasoch. Hoci mal podpísanú zmluvu s Nitrou, tá mu v rozlete nebránila a uvoľnila ho: "S Nitrou nebol žiadny problém, hoci som mal u nich podpísanú zmluvu, nijako mi nebránili. Boli ku mne veľmi ústretoví."

Šanca dostať sa do NHL môže prísť iba raz za život a Lantoši sa jej rozhodne nechce vzdať. Zmluva na jeden rok mu zaručuje účasť v AHL, ale na predsezónnom kempe si môže vybojovať miesto v prvom tíme. "Pocity mám jedine pozitívne. Určite to bude zmena, uvidíme, ako sa s tým popasujem. Ešte mám v pláne bojovať o NHL. Aby som sa mohol prísť ukázať do kempu, musel som podpísať nejakú zmluvu. V septembri sa zúčastním nováčikovského kempu, kde budem celý mesiac bojovať o dvojcestnú zmluvu v NHL. Teoreticky by som mohol hrať v NHL už v nasledujúcej sezóne. Uvidíme, či sa mi to podarí. Do Ameriky pôjdem už v auguste. Zúčastním sa spoločného tréningového kempu, kde sa budem pripravovať na nováčikovský kemp. Chcem si tam zvyknúť a byť čo najlepšie pripravený," povedal Lantoši v rozhovore pre Športky.

Záujem o rýchleho útočníka prichádzal aj zo Švédska či Česka, ale Lantoši uprednostnil zámorie: "Mal som aj iné ponuky. Volal mi však generálny manažér Bostonu Don Sweeney a povedal mi, aké má vízie. Ja som mu povedal, ako to cítim ja a dohodli sme sa. Povedal som si, že takáto šanca už nemusí o rok či dva prísť, tak to chcem vyskúšať teraz. Snáď sa mi podarí vystreliť."

Lantošiho zdobí predovšetkým jeho rýchlosť, čo sa mu v zámorí bude hodiť. Miestny hokej je založený práve na rýchlosti. Popracovať však bude musieť na fyzičke. "Rýchlostne by som mal byť pripravený na ich štýl hry. Uvidíme, či budem pripravený na tú tvrdú hru. Kvôli tomu tam aj idem, aby som si zlepšil túto stránku. Chcem zistiť, či na to mám alebo nie. Konkurencia je veľká. Človek musí ísť a bojovať," pokračoval Lantoši v rozhovore pre Športky.

Veľkú úlohu zohrala reprezentačná pozvánka. Kouč Ramsay dával šancu viacerým mladým chlapcom, ktorí mohli vystreliť a ukázať, čo sa v nich skutočne skrýva. Lantoši to plne využil a s dvojkrížom na hrudi zanechal dobrý dojem: "Určite mi veľmi pomohla pozvánka do reprezentácie. Tým, že ma tréner vytiahol, mi veľmi pomohol. Som rád, že som mal túto príležitosť."


Tagy: Boston Bruins Róbert Lantoši

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
TASR - František Iván

DISKUSIA