VIDEO Róbert Mak prekvapil fanúšikov týmto krokom: Rozhodol som sa pre kvalitu!

Róbert Mak vstúpil do nového projektuRóbert Mak vstúpil do nového projektu Zdroj: sportky.sk

BRATISLAVA - Futbalista Róbert Mak, ktorý momentálne pôsobí v ruskom Zenite Petrohrad sa rozhodol pridať sa k úspešnému projektu malého futbalu na Slovensku, ktorým je Uniliga. Slovenský reprezentant sa rozhodol vstúpiť a aktívne sa spoločne so svojim otcom podieľať na chode súťaže, ktorá si za päť rokov svojej existencie získala rešpekt nielen v Bratislave, ale vôbec na celom Slovensku hlavne u amatérskych futbalistov.

Projekt Uniliga je známy hlavne svojim servisom, ktorý ponúka amatérskym hráčom. Je to prvá súťaž na Slovensku v tomto športe, ktorá sa dostala do celonárodného vysielania, prvá súťaž, ktorá má vlastné štúdio s vysielaním informácií pre hráčov. V najvyššej lige v I.Unilige hrajú tímy, ktoré patria medzi najlepšie na Slovensku. Zakladatelia sa tiež netaja tým, že sila projektu je založená na kvalite servisu pre hráčov, aj preto sa tešil z účasti viac ako 1500 amatérov v poslednej sezóne. Zápasy pískajú skúsení rozhodcovia, loptu pri zakopnutí podávajú ligoví pomocníci, k dispozícii je výsledková tabula, moderné šatne a vynikajúce zázemie na umelej tráve na Mladej Garde, či na ihrisku FC Petržalka.

"Niektorí hráči si myslia, že Uniliga je len pre najlepších futbalistov v Bratislave. Nie je to pravda, v našej druhej a hlavne tretej najvyššej lige je priestor na futbal "for fun". Servis ktorý ponúkame si myslím a aj názor našich hráčov o tom jasne vraví, je minimálne najlepší v Bratislave ak nie na celom Slovensku. Radi by sme však na ňom stále pracovali, aj preto sa teším z toho, že Róbert Mak a jeho otec sa rozhodli vstúpiť do projektu nielen pre účely mediálnej podpory, ale aj ako jeho organizátori. Verím tiež, že sa k nám pridá viac hráčov tohto športu, ktorí budú spokojní minimálne tak ako tí, ktorí Uniligu už hrajú a tvoria minifutbalovú rodinu", konštatoval zakladateľ Uniligy Robert Kmeťo. 

Futbalista Zenitu Petrohrad Róbert Mak objasnil prečo sa rozhodol vkročiť do tohto projektu: "O Unilige som počul hlavne to, že je to kvalitná súťaž pre amatérskych futbalistov v Bratislave. Projekt ma zaujal natoľko, že som sa rozhodol spoločne s otcom do neho vstúpiť. Vyrastal som v Bratislave a hrával som tu futbal, toto je možnosť ako ho dostať bližšie aj k ostatným ľuďom, aj preto som dlho neváhal."

Projekt na základe príchodu nového člena tímu zmenil meno na Róbert Mak Uniliga a novú sezónu štartuje v septembri. Viac informácií o možnosti prihlásenia sa môžete nájsť aj na stránke predpredaj.sk v sekcii šport alebo na stránke www.uni-liga.sk v sekcii registrácia. 

Viac o téme: Róbert Mak Zenit Petrohrad Uniliga Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: sportky.sk; VIDEO: youtube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články