Tenisová kráľovná v slzách a zlomená: Finálová porážka ju psychicky položila!

Plač 23-násobnej grandslamovej víťazky
Plač 23-násobnej grandslamovej víťazky

LONDÝN - Tenisová hviezda Serena Williamsová priznala, že po porážke vo finále vlaňajšieho US Open, v ktorom s ňou lomcovali emócie, začala dochádzať na terapiu. Američanka, ktorú vo wimbledonskom semifinále čaká duel s Barborou Strýcovou, v stĺpčeku pre módny magazín Harper's Bazaar uviedla, že sa neskôr za svoj výbuch svojej vtedajšej přemožitelce Japonke Naomi Osakovej ospravedlnila.

Majiteľka 23 grandslamových titulov sa vo finále hádala s rozhodcom a okrem iného ho nazvala klamárom a zlodejom kvôli tomu, že jej udelil trestný fiftín a potom aj game. A hoci neskôr uznala vzhľadom na súperku svoju chybu, stále sa cíti byť obeťou sexizmu.

"Nemohla som z nej (Osakovej) mať väčšiu radosť. Ale čo sa mňa týka, cítila som sa porazená a znevážená," napísala. "Čím to je, že keď sa ženy rozčúlia, dostanú nálepku 'emocionálna, šialená, iracionálna', ale keď sa to stane mužovi, každý ich vidí ako vášnivých a silných," divila sa.

Na terapii vraj hľadala odpovede. "A hoci som cítila, že robím pokroky, nebola som pripravená vziať znovu raketu do rukyNakoniec som zistila, že je jediný spôsob, ako sa môžem pohnúť ďalej. Nastal čas, aby som sa ospravedlnila tej osobe, ktorá si to najviac zaslúžila," dodala.

Dvadsaťjedenročná Japonka, ktorá slávnostný ceremoniál po vyhrotenej atmosfére na kurte preplakala, vraj jej ospravedlnenie prijala. "Keď mi prišla od Naomi odpoveď, tiekli mi po lícach slzy," uviedla Williamsová. "Ľudia často zamieňajú zlosť za silu, pretože medzi nimi nedokážu rozlišovať. Nikto sa nedokáže postaviť sám za seba ako ty, musíš ďalej raziť cestu," citovala z jej odpovede.


Tagy: Serena Williamsová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Adam Hunger

DISKUSIA