VIDEO Posvätný chrám desiatok úspechov: Všetko odvial vietor, pohľady trhajúce verné srdcia

Joe Louis Arena
Joe Louis Arena

DETROIT - Zažila éru Dead Wings, kedy bolo mužstvo hokejového Detroitu hodné pohŕdania, urážok a smiechu. Potom prišiel spasiteľ menom Mike Ilitch, dnes už zosnulý majiteľ klubu. K nemu pribudol Steve Yzerman, neskôr modla a nenahraditeľný kapitán Detroitu. Všetky tieto momenty sa odohrávali v slávnej Joe Louis Arene, ktorá fungovala od 12. decembra 1979. Vtedy Detroit podľahol St. Louis v otváracom dueli 2:3.

Ubehlo 40 rokov a posvätné miesto všetkých fanúšikov Detroit Red Wings napísalo prenádherné príbehy. Red Wings v nej vyhrali prvý Stanley Cup po predlhých 42 rokoch (1997) a o rok tento úspech zopakovali znova. Na dva po sebe idúce poháre nadviazali v 2002 s tímom, ktorý dodnes nemá obdobu. Vo vtedajšej zostave pôsobilo deväť hráčov, ktorí dnes patria do Siene slávy - Steve Yzerman, Chris Chelios, Brett Hull, Luc Robitaille, Igor Larionov, Dominik Hašek, Brendan Shanahan, Nicklas Lidstrom a Sergei Fjodorov. 

Naposledy sa Detroit tešil v roku 2008, odvtedy čaká na úspech v play-off a dnes prechádza prestavbou, ktorú prevzal do rúk manažér Steve Yzerman. Presťahoval sa do novej modernej Little Caesars Areny. Pamätníkom však zostanú živé spomienky na chrám, kam sa s radosťou a nadšením roky vracali. Dnes je už Joe Louis Arena v štádiu demolácie a pri záberoch na tento proces sa tým najvernejším priaznivcom tisnú slzy do očí. Možno aj nejaká kvapka vypadne. 


Tagy: Detroit Red Wings Joe Louis Arena

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Paul Sancya; Video: YouTube/New Wings Arena

DISKUSIA