Medailová žatva potvrdila silnú pozíciu Slovenska: Vidno, že máme talenty!

Na snímke slovenský vodný slalomár Jakub Grigar
Na snímke slovenský vodný slalomár Jakub Grigar

BRATISLAVA - Viacerí slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome na domácich majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v Liptovskom Mikuláši príjemne prekvapili. Slovenské lode v tímových súťažiach získali šesť medailí (1 - 2 - 3) a pridali aj tri individuálne cenné kovy (1 - 1 - 1), spolu tak vybojovali až deväť medailí, čo je pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta týchto kategórii v poľskom Krakove prísľubom.

"Už od stredy budeme trénovať v Krakove, kde sa budúci týždeň uskutočnia majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov. Tam nám v porovnaní s Liptovským Mikulášom pribudne konkurencia. Myslím si však, že sa nemusíme báť a z Krakova prinesieme dobré výsledky," poznamenal vedúci slovenskej výpravy na oboch šampionátoch Peter Cibák ml.

Prezident Slovenskej kanoistiky Ivan Cibák netajil radosť z výsledkov Slovákov na domácich ME. "S deviatimi medailami z domáceho prostredia sme spokojní. Vidno, že máme talenty," povedal.

Počas predchádzajúceho týždňa slovenská vláda odsúhlasila uvoľnenie balíka 5 miliónov eur na rekonštrukcie dvoch kanálov na Slovensku určených pre vodný slalom - v Liptovskom Mikuláši a bratislavskom Čunove. "Vláda nám odsúhlasila financie na rekonštrukciu kanálov a naše poďakovanie bude najlepšie vtedy, keď ďalej budeme nosiť medaily z vrcholných podujatí," myslí si I. Cibák.

Spomenutý svetový šampionát v poľskom Krakove sa začne už v utorok 16. júla súťažami hliadok, počas ďalších dvoch dní sú na programe kvalifikácie všetkých kategórií, v piatok a v sobotu prídu na rad semifinálové a finálové jazdy.


Tagy: Peter Cibák Ivan Cibák

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA