Konečne to prišlo a náskok rastie: Sagan otvorene pomenoval dôvod veľkého triumfu!

Peter Sagan a jeho oslavné gestoPeter Sagan a jeho oslavné gesto Zdroj: SITA/AP Photo/Thibault Camus

COLMAR - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe vyhral piatu etapu 106. ročníka Tour de France, ktorá mala štart v Saint Dié des Vosges a cieľ v Colmare po 175,5 km. Prvá členitejšia etapa na trase tohtoročnej Tour sa skončila hromadným dojazdom, v ktorom Sagan skvelou pozičnou jazdou suverénne prevýšil všetkých konkurentov.

Druhý skončil o viac než dĺžku bicykla Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma) a tretia pódiová priečka zostala pre Taliana Mattea Trentina (Mitchelton-Scott.). Sagan vďaka víťazstvu v 5. etape zvýšil svoj náskok na čele bodovacej súťaže a opäť sa priblížil k zisku rekordného siedmeho zeleného dresu na TdF. Trojnásobný majster sveta sa dočkal 113. víťazstva v profikariére na ceste a dvanásteho v etapách počas ôsmich rokov účastí na Tour de France.

Zároveň sa po štvrtý raz v tomto roku postavil na najvyšší stupienok. Francúz Julian Alaphilippe z tímu Deceuninck - Quick Step si vďaka desiatemu miestu v etape postrážil žltý dres pre lídra pretekov. Pred štvrtkovým pokračovaním stále má k dobru 14 sekúnd pred Belgičanom Woutom van Aertom a 25 sekúnd pred Holanďanom Stevenom Kruijswijkom. Saganovi patrí 9. priečka s mankom 50 sekúnd, predtým bol osemnásty.

"Bol som trpezlivý a víťazstvo prišlo. Musím sa poďakovať tímu, spolujazdci odviedli výbornú robotu. Tour de France je pre nás zatiaľ úspešná. Samozrejme, som spokojný. Snažil som sa vydať zo seba to najlepšie. Keď nezvíťazím, všetci sa ma pýtajú, čo chýbalo. Dnes nechýbalo nič, mal som dobré nohy aj šťastie v závere," uviedol Peter Sagan v televíznom rozhovore pre Eurosport.

"Tušili sme, že Peter dnes môže zvíťaziť. Tvrdo sme pracovali pre tento cieľ. Ja som mal voľnú úlohu v pelotóne, občas som podal bidón a kontroloval pozície spolujazdcov. Peter je veľmi silný, dnes to ukázal. Myslím si, že má reálnu šancu na zisk zeleného dresu, je to jedna z našich tímových priorít," komentoval etapu Saganov spolujazdec z tímu Bora-Hansgrohe Patrick Konrad.

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan