Kráľovský Sagan to splnil v hodine dvanástej: Emotívne chvíle, dodržaný sľub voči otcovi!

Peter Sagan a jeho oslavné gestoPeter Sagan a jeho oslavné gesto Zdroj: SITA/AP Photo/Thibault Camus

COLMAR - Mimoriadne emotívne prežíval otec Petra Sagana Ľubomír jeho víťazstvo v 5. etape na Tour de France. Neďaleko cieľového priestoru v Colmare vyskočil zo stoličky, kričal, mával rukami a naplno nechal voľnosť emóciám. Keď si to víťaz etapy neskôr pozrel na videu, pousmial sa.

"Ešte som ho takto nevidel, je to prvýkrát, čo sa takto odviazal," uviedol Peter Sagan reportérke na videu na oficiálnom twitterovom konte Tour de France.

Pre RTVS neskôr priznal, že si veľmi váži stredajšie víťazstvo s poradovým číslom 12 v kariére na Tour de France, a to najmä preto, že ho otec mohol vidieť naživo. "Otec práve dnes ide domov, aj preto som rád, že som zvíťazil," uviedol 29-ročný líder bodovacej súťaže. "To víťazstvo mi sľúbil. A keď sa taký sľub dodrží, potom to nemá chybu," reagoval Ľubomír Sagan pre RTVS. Líder tímu Bora-Hansgrohe dostal aj otázku, či už vníma jeho víťazstvá aj syn Marlon, ktorý bude mať v októbri dva roky. "Je ešte príliš malý. Nechcem ho tlačiť do toho, aby sa na mňa pozeral," odvetil P. Sagan.

Peter Sagan Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP Photo/Thibault Camus

Peter Sagan sa o víťazstve v etape na tohtoročnej Tour de France usiloval od úvodných metrov 1. etapy v Bruseli. Vyšlo mu to v piaty deň takpovediac na štvrtý pokus (medzitým bola aj tímová časovka). Do ďalších etáp teda môže ísť pokojnejšie on ako aj celý tím Bora-Hansgrohe, ktorý má na francúzskych cestách aj iné ciele ako len podpora Sagana v rovinatých a mierne zvlnených etapách. "Celý tím je teraz spokojný, uvoľnila sa atmosféra. Som rád, že sa podarilo etapové víťazstvo," priznal trojnásobný majster sveta.

Reportérka z twitteru si neodpustila ani rozjarenú otázku, či po triumfe v 5. etape bude nasledovať nočná zábava? Dostala primeranú odpoveď. "Áno, budeme oslavovať do piatej rána. A potom mám etapu a po nej môžem ísť rovno domov."

Sagan je pred štvrtkovým pokračovaním Tour de France v kopcoch lídrom bodovacej súťaže, v ktorej má náskok 47 bodov pred Austrálčanom Michaelom Matthewsom. V celkovej klasifikácii patrí slovenskému jazdcovi tímu Bora-Hansgrohe deviata priečka s odstupom 50 sekúnd na lídra Juliana Alaphilippa.

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Thibault Camus
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články