Nadšený britský kráľ bielej hry stále verí: Koniec kariéry bol blízko, teraz je všetko inak

Andy Murray a Serena Williamsová v mixe
Andy Murray a Serena Williamsová v mixe

LONDÝN - Britského tenistu Andyho Murrayho nadchol návrat k tenisu po vleklých problémoch s bedrami natoľko, že namiesto ukončenia kariéry myslí na návrat medzi elitu dvojhry. Tridsaťdvaročný niekdajší prvý hráč svetového rebríčka je po Wimbledone, v ktorom nastúpil len vo štvorhre a zmiešanej štvorhre, presvedčený, že tenisovo by na najlepších stále mal, ak sa mu podarí dostať do fyzickej formy.

"Veľmi som si to užil a v budúcnosti by som mohol hrať štvorhru častejšie, ale môj hlavný cieľ je návrat k dvojhre, ak toho budem schopný. Na to sa v najbližších mesiacoch zameriam," napísal Murray v stĺpiku pre BBC.

V januári na Australian Open ho bolesť limitovala natoľko, že hovoril o konci kariéry a dúfal, že mu zdravie dovolí rozlúčiť sa vo Wimbledone. Nakoniec sa rozhodol pre ďalšiu operáciu, ktorá priniesla také zlepšenie, že teraz myslí na ďalšie sezóny.

Po Wimbledone sa vrhne na rehabilitáciu a posilňovanie svalov v oblasti operovaného bedra. "Potrebujem tieto svaly dostať späť na určitú úroveň, než sa budem môcť postaviť na kurt vo dvojhre a hrať na päť setov. Ak v nich nebude sila, môže sa to skončiť novým poškodením," uviedol.

Od návratu na kurty sa venoval len štvorhre a svoj prvý štart na tráve v Queen 's Clube s Felicianom Lopezom ozdobil titulom. Vo Wimbledone vypadol s Pierrom Hugues Herbertom v 2. kole a v mixe sa Serenou Williamsovou v osemfinále.

"Ak sa fyzicky dokážem dostať na dobrú úroveň, môj tenis je stále v pohode. Som si istý, že tenisovom by som s chalanmi stále držal krok," uviedol Murray po prvom týždni Wimbledone v komentári pre The Times. Povzbudivé pre neho je, ako ďalej na kurtoch žiaria tridsiatnici; má pocit, že by mohol znovu oživiť 'veľkú štvorku' s Novakom Djokovičom, Rogerom Federerom a Rafaelom Nadalom.

Návrat ku dvojhre už na US Open, ktoré sa v New Yorku hrá na prelome augusta a septembra, ale podľa Murrayho nie je momentálne na programe dňa. "Pôjdem svojím vlastným tempom," uzavrel.


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA