Saganov veľkolepý triumf v tieni čierneho mraku: HNEV fanúšikov, i keď naň nebol žiadny dôvod!

Peter Sagan a Alexander Kristoff
Peter Sagan a Alexander Kristoff

COLMAR - Peter Sagan sa po štyroch etapách v tej piatej konečne dočkal víťazstva, celkovo 12. v histórii Tour de France. Triumf, pochopiteľne, potešil celé športové Slovensko, ibaže niektorí fanúšikovia prišli o fantastický záver v podaní slovenského cyklistu.

Rozhorčení diváci ani na chvíľu neskrývali negatívne emócie a hnev z toho, že dojazd a bravúrny finiš Sagana nemohli vidieť. V komentároch na sociálnej sieti sa vyjadrovali slovami v štýle "Hanba a lego na obrazovke, bože, veď je 21. storočie" či "To je ako naschvál, keď si Peťo ide po víťazstvo". 

Vedenie RTVS však okamžite zareagovalo a krátko po skončení piatej etapy prinieslo objasnenie celej situácie. "Vážení diváci, ospravedlňujeme sa za výpadok signálu v závere 5. etapy Tour de France napriek tomu, že problém bol na strane partnera, ktorý vyrába vo Francúzsku medzinárodný signál." 

Diváci RTVS by teda mali v budúcnosti krotiť emócie a neuchyľovať sa k invektívam a urážkam, pretože ani netušili, že problém nevznikol na slovenskej strane. Verme, že podobné problémy sa už minimálne do konca Tour nevyskytnú a priaznivci odsledujú celý priebeh bez problémov a výpadkov signálu. 


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus

DISKUSIA