Mocné volanie domoviny sa ťažko odmieta: Významný deň pre organizáciu, už nechcú byť v tieni

Kawhi LeonardKawhi Leonard Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn

LOS ANGELES - Klub Los Angeles Clippers získal pred začiatkom novej sezóny basketbalovej NBA dvoch mimoriadne kvalitných hráčov. Novými akvizíciami sa stali 29-ročný Paul George a najužitočnejší hráč finálovej série ostatného ročníka profiligy Kawhi Leonard. Obaja sa vracajú domov, keďže sa narodili v americkom štáte Kalifornia.

"Paul George je jedným z najlepších hráčov nášho športu. Je to elitný strelec a tiež nezlomný obranca. Jeho všestrannosť povzbudzuje každý tím a keď príde možnosť získať hráča tohto kalibru, urobíte všetko potrebné, aby ste ho priviedli domov," skonštatoval prezident Los Angeles Clippers Lawrence Frank.

V Kalifornii by mal George pôsobiť do roku 2021 a následne sa stane voľným hráčom. V predošlej sezóne pôsobil v tíme Oklahomy City. V základnej časti bol s priemerom 28 bodov na zápas druhým najlepším strelcom súťaže a dominoval v počte získaných lôpt. Finalista z roku 2012 za neho získal Shaia Gilgeousa-Alexandra, Danila Gallinariho a päť výberov v prvých kolách draftu nováčikov (2021, 2022, 2023, 2024 a 2026).

Kawhi Leonard podpísal s Clippers zmluvu na tri sezóny, ktorá mu zaistí takmer 110 miliónov amerických dolárov. "Toto je historická chvíľa pre našu organizáciu a fanúšikov. Sme vďační a poctení, že Kawhi Leonard sa rozhodol prísť domov a pripojiť sa k tímu Los Angeles Clippers. Je to platný hráč na oboch stranách palubovky a obrovský bojovník," vyjadril sa Frank na adresu 28-ročného basketbalistu.

Paul George Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Craig Mitchelldyer

Leonard prekvapujúco ukončil svoje pôsobenie v Toronte Raptors, s ktorým pred necelým mesiacom získal titul v NBA. Navyše, vo finálovej sérii sa stal najužitočnejším hráčom, čo sa mu podarilo už druhýkrát v kariére. V roku 2014 sa takisto výraznou mierou podieľal na triumfe San Antonia Spurs.

Basketbalisti Los Angeles Clippers v minulom ročníku nechýbali v play-off, ale hneď v úvodnom kole ich zastavili neskorší finalisti Golden State Warriors. Maximum pre klub z Kalifornie je účasť v konferenčnom semifinále, čo by sa však príchodom dvoch elitných hráčov mohlo zmeniť. V tíme naďalej zostáva aj Lou Williams, ktorého vyhlásili za najlepšieho náhradníka uplynulej sezóny.

 

 

Viac o téme: Paul George Los Angeles Clippers Kawhi Leonard
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Frank Gunn; Twitter/Bobby Marks
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články