Nezastaviteľný Volko valcuje jedna báseň: Slovenský expres úradoval aj pod Vezuvom

Ján VolkoJán Volko Zdroj: TASR/Jakub Kotian

NEAPOL - Slovenský šprintér Ján Volko obsadil piatu priečku vo finále behu na 200 m na 30. Svetovej letnej univerziáde v Neapole. V boji o medaily opäť zlepšil svoj vlastný slovenský výkon roka, keď mu namerali 20,66 sekundy.

Na obhajobu bronzu zo SLU 2017 na Taiwane to nestačilo, bronzový Ír Marcus Lawler dosiahol čas 20,55. Zlato si vybojoval víťaz stovky  Paulo Andre Camilo z Brazílie (20,28) a striebro Chederick van Wyk z Juhoafrickej republiky (20,44). Volko v Neapole predtým vo finále na 100 m skončil štvrtý časom 10,36. Informovala facebooková stránka Slovenského atletického zväzu (SAZ).

"Trénerka i ja sme spokojní – najmä s časom. Škoda trochu slabšej štartovej reakcie a pomalšieho výbehu zo zákruty, kde som stratil zopár stotín. Teší ma však postupné zlepšovanie sa, ale na univerziádu sme išli s iným cieľom," povedal Volko pre portál atletika.sk.

Do finále behu na 100 m prekážok sa kvalifikovala Stanislava Lajčáková. V druhom semifinále skončila štvrtá výkonom 13,46 sekundy a ako posledná s časom postúpila do boja o medaily (20.30 h). V jej prospech rozhodli v tesnom súboji tisíciny sekundy.

Viac o téme: Ján Volko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Jakub Kotian; Facebook/Slovenský atletický zväz
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články