Beznádej a zúfalstvo Borisa Beckera: FOTO Nemecký velikán prichádza o to najcennejšie

Aukcia predmetov Borisa Beckera
Aukcia predmetov Borisa Beckera

LONDÝN - Cez 750 tisíc eur vyniesla dražba trofejí a osobných predmetov bývalého nemeckého tenistu Borisa Beckera. Výťažok z internetovej aukcie má trojnásobnému wimbledonskému víťazovi pomôcť splatiť časť dlhu, kvôli ktorému je od roku 2017 v konkurznom konaní.

V ponuke sa objavilo 82 predmetov z Beckerovej tenisovej kariéry, okrem trofejí sa dražili aj medaily, rakety, hodinky, podpísané topánky či ponožky. Za najvyššiu sumu sa po dva a pol týždňoch vydražila replika trofeje za víťazstvo na US Open v roku 1989, kedy Becker porazil vo finále Ivana Lendla. Pohár sa predal za 167 tisíc eur.

Päťdesiatjedenročný Becker vyhral počas kariéry 51 turnajov vrátane šiestich grandslamov. Bankrot vyhlásil predvlani súd v Londýne kvôli nesplatenej pôžičke vo výške 3,5 milióna eur od súkromnej banky Arbuthnot Latham & Co z roku 2015. Do insolvenčného konania sa potom prihlásil aj Beckerov bývalý obchodný partner s pohľadávkou 36,5 milióna eur.

"Stále dúfame, že nájdeme chýbajúce trofeje, vrátane šiestich, ktoré sa týkajú úspechov pána Beckera vo Wimbledone a jeho dvoch titulov na Australian Open. Ak má niekto nejaké informácie, týkajúce sa týchto vecí, obráťte sa na nás," uviedol Mark Ford z londýnskej spoločnosti Smith & Williamson, správcu konkurznej podstaty.


Tagy: Boris Becker

Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
TASR/AP/Matt Dunham

DISKUSIA