VIDEO Diváci svedkami senzačného zápasu: Dráma do úplného konca, takto sa bojuje za národný tím!

Alžírsko postúpilo do semifinále Alžírsko postúpilo do semifinále Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

SUEZ - Futbalisti Alžírska postúpili do semifinále Afrického pohára národov. Vo štvrtkovom štvrťfinále v Sueze zdolali Pobrežie Slonoviny v rozstrele z bieleho bodu 4:3. V riadnom čase i po predĺžení bol stav 1:1. V boji o finále sa Alžírsko stretne v nedeľu s Nigériou.

Futbalisti Alžírska viedli od 20. minúty zásluhou Sofjana Feghúliho. V úvode druhého polčasu mohli získať dvojgólový náskok, ale útočník Bagdad Bunedžah prestrelil. Po hodine hry vyrovnal Jonathan Kodjo a po bezgólovým predĺžení museli rozhodnúť penalty.

V tretej sérii neuspel Bony, ktorého slabú strelu k žrdi gólman chytil. Pri piatej alžírskej penalte zlyhal Jusef Belajlí, ale potom neuspel ani na druhej strane Serey Die a tím okolo hviezdy Manchestru City Rijáda Mahriza sa mohol začať radovať. Alžírčania sú v semifinále iba po druhýkrát od roku 1990, kedy vybojovali historický titul.

Pobrežie Slonoviny – Alžírsko 1:1 (1:1, 0:1), 3:4 na 11 m
Góly: 63. Kodjia – 20. Feghouli

Viac o téme: Pobrežie Slonoviny Africký pohár národov Alžírsko
  • Zdroj: TASR, ČTK