VIDEO Zbytočné hľadať lepšiu šou: Ďalšia hviezda mení klub... Zatvorenie knihy po 11 rokoch!

Russell Westbrook a Chris Paul ešte v roku 2012
Russell Westbrook a Chris Paul ešte v roku 2012

HOUSTON - Bývalý najužitočnejší hráč NBA Russell Westbrook opúšťa Oklahomu po 11 rokoch. Klub ho vymenil do Houstonu za iného hviezdneho basketbalistu Chrisa Paula a spolu s ním aj dva draftové výbery v prvom kole 2024 a 2026. V Houstone tak vytvorí údernú dvojicu s Jamesom Hardenom, s ktorým doviedli Oklahomu v roku 2012 až do finále proti Miami.

30-ročný rozohrávač získal cenu MVP za sezónu 2016/17, keď bol taktiež najlepším strelcom ligy. Behom kariéry nazbieral už 138 triple-double (dvojciferné číslo bodov/doskokov/asistencií/blokov/získaných lôpt) a s legendou Magicom Johnsonom sa delí o druhé miesto v historickom poradí. Viac ich má na konte iba Oscar Robertson (181). 

Harden bol v uplynulej sezóne najlepším strelcom NBA a najužitočnejším hráčom súťaže sa stal rok po Westbrookovi. Spoločne hájili tri roky dres Oklahomy. Westbrook je ďalšou z hviezd, ktorá behom letnej pauzy zmenila klub. Najväčší rozruch vzbudil odchod strojcu triumfu Toronta Kawhi Leonarda do LA Clippers, koniec Kevina Duranta v Golden State či výmena Anthonyho Davisa a sign-and-trade Kyrieho Irvinga. 

Chris Paul by však v Oklahome City nemal byť dlho, klub sa s ním plánuje poobzerať po alternatívach výmeny inam. Najvážnejším ašpirantom by malo byť Miami, to už v lete ulovilo Jimmyho Butlera a túži po ďalšej hviezde. 

Nový angažmán má taktiež Tomáš Satoranský, ktorý z Washingtonu odišiel do Chicaga. "Najdivokejšie leto v NBA," glosoval radu prestupov na Twitteri rozohrávač Jamal Crawford, jeden z najlepších lavičkárov histórie NBA. 

 

 


Tagy: James Harden Russell Westbrook Chris Paul Houston Rockets Oklahoma City Thunder

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Sue Ogrocki; Video: YouTube/ESPN; Twitter/Sportscenter

DISKUSIA