Roberto mieni, ale Wimbledon plány mení: Rozlúčka so slobodou? Nebláznite, on chce finále!

Roberto Bautista-Agut
Roberto Bautista-Agut

LONDÝN - Pôvodne si mal s kamarátmi užívať párty na Ibize, ale miesto rozlúčky so slobodou sa dnes bude Roberto Bautista biť o finále Wimbledonu. Na grandslame sa dostal tak ďaleko v 31 rokoch po prvý raz a nečakaný úspech mu zmenil plány. Miesto cesty na Ibizu dorazia priatelia za španielskym tenistom do Londýn a budú sledovať, či dokáže zastaviť srbského šampióna Novaka Djokoviča.

Bautista sa ožení v novembri. Termín s koncom Wimbledonu sa mu zdal v nabitom kalendári ako vhodný na oslavu. "Všetko je dávno zorganizované, mal som byť na Ibize. Šesť kamaráto tam už je. Ale mne je v Londýne tak nejako lepšie," usmieval sa nečakaný semifinalista, ktorý sa dostal do spoločnosti veľkej trojky Djokovič - Federer - Nadal. 

Vo Wimbledone hrá životný turnaj. A nie je bez šance, pretože Djokoviča už tento rok dvakrát porazil. Na Masters v Miami i v januári v Dohe, kde potom vo finále porazil Tomáša Berdycha. Oba turnaje boli na tvrdom povrchu, tentokrát sa stretne so Srbom na tráve. 

Proti Djokovičovi nastúpi od 14:00. Ak by aj prehral, dostane sa v tohtoročnom rebríčku na siedme miesto a môže pomýšľať na ďalší veľký úspech, a to premiérový štart na Turnaji majstrov. 

 


Tagy: Roberto Bautista-Agut

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Ben Curtis

DISKUSIA