Bienvenido, Antoine! Barcelona potvrdila megaprestup, Griezmann už hráčom blaugranas

Antoine Greizmann je už hráčom FC Barcelony
Antoine Greizmann je už hráčom FC Barcelony

BARCELONA - Francúzsky futbalový útočník Antoine Griezmann definitívne prestupuje z Atlética Madrid do iného španielskeho klubu FC Barcelona. "Blaugranas" v piatok popoludní prostredníctvom svojej oficiálnej stránky uviedli, že zaplatia výstupnú klauzulu za 28-ročného svetového šampióna, ktorá činí 120 miliónov eur.

Griezmannov transfer do metropoly Katalánska bol na spadnutie už vlani po majstrovstvách sveta v Rusku. Vtedy sa ešte rozhodol zotrvať v tíme madridských "Los Colchoneros". V polovici mája však vyhlásil, že po skončení ročníka 2018/2019 opustí Atlético, pretože má v pláne vyskúšať si iné výzvy.

 

 

Následne bolo niekoľko týždňov ohľadne jeho ďalších futbalových krokov pomerne ticho. Španielske médiá však mali v tejto záležitosti od začiatku jasno a už dávnejšie deklarovali, že FC Barcelona iba čakal na 1. júl, keď výška Griezmannovej výstupnej klauzuly klesla z 200 na 120 miliónov eur. Keď sa hráč neukázal na oficiálnom začiatku letnej prípravy Atlética, bola už iba otázka času, kedy bude oficiálne známe jeho nové pôsobisko.

V periodiku AS sa začiatkom týždňa objavila správa, že "Barca" má problémy získať potrebné financie na odstupné. Obavy sa týkajú aj platov, ktoré v klube predstavujú až 64 percent celkových nákladov. Zdá sa, že teraz už našli prostriedky na zaplatenie Griezmanna. Ako uviedla oficiálna stránka FC Barcelona, Griezmann podpíše s klubom kontrakt do 30. júna 2024. Výšku výstupnej klauzuly v ňom nastavia na astronomických 800 miliónov eur, čím sa Francúz prakticky stane nevykupiteľný.

Griezmann do Atlética prestúpil v roku 2014 zo San Sebastiánu a s tímom "rojiblancos" vlani vyhral Európsku ligu aj kontinentálny superpohár. Na konte má aj Španielsky superpohár z roku 2014. Za Atlético v 256 súťažných zápasoch strelil dovedna 133 gólov. Minulý rok sa v prestížnej ankete Zlatá lopta umiestnil na treťom mieste za víťazným Lukom Modričom a druhým Cristianom Ronaldom.


Tagy: FC Barcelona Antoine Griezmann

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
fcbarcelona.com

DISKUSIA