VIDEO Strhujúci semifinálový boj tenisových velikánov: Rekordný Federer na Wimbledone píše históriu!

Rafael Nadal a Roger FedererRafael Nadal a Roger Federer Zdroj: SITA/AP - Ben Curtis

WIMBLEDON - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal druhým finalistom dvojhry mužov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V piatkovom semifinále vyradil Španiela Rafaela Nadala za 182 minút v štyroch setoch 7:6 (3), 1:6, 6:3, 6:4. Vo finále sa stretne s lídrom svetového rebríčka a obhajcom titulu na tráve All England Clubu Novakom Djokovičom.

Prvý set priniesol najvyrovnanejšiu bitku. Obaja tenisti si držali servis a rozhodnúť musel tajbrejk. V ňom mal pevnejšiu ruku Federer. V druhom sete však Nadal začal hrať ďalej od siete, Federer navyše robil veľa chýb. V závere setu Švajčiar riskoval a bolo zrejmé, že ho chce mať čím skôr za sebou. Španiel ho získal pre seba v pomere 6:1.

Roger Federer Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Ben Curtis

V treťom začal Federer úplne inak, zlepšíl servis, spresnil údery a vo štvrtej hre brejkol súpera. Napokon triumfoval 6:3. Štvrtý set už dvojka turnaja z rúk nepustila, v treťom geme Nadal stratil podanie a Federer si napriek obrovskej snahe súpera výhodu brejku udržal až do konca. Dokráčal tak po víťaznú odplatu zo semifinále tohtoročného Roland Garros, kde Nadalovi podľahol v troch setoch. Švajčiar ako osemnásobný šampión si zahrá rekordné 12. finále vo Wimbledone.

"Som vyčerpaný. Na konci to bolo ťažké. ´Rafa´ predvádzal neuveriteľné údery, aby sa udržal v zápase. Tento duel sa hral na veľmi vysokej úrovni. Boli v ňom vyrovnané a dlhé výmeny. Dnes to bola radosť hrať takýto zápas," uviedol Federer po stretnutí pre BBC Two.

Roger Federer (2-Švaj.) - Rafael Nadal (3-Šp.) 7:6 (3), 1:6, 6:3, 6:4

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer
  • Zdroj: TASR, SITA