Monumentálne správy krátko pred obedom: Dobrú chuť, bratia a sestry, Slovensko má zlatú medailu!

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová získala bronz v K1 na 5000 mSlovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová získala bronz v K1 na 5000 m Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Slovensko sa v sobotu predpoludním dočkalo zlatej medaily na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach. V pretekoch žien do 23 rokov ju v disciplíne K1 na 1000 m vybojovala Mariana Petrušová.

Stále len 19-ročná kajakárka finišovala v čase 3:58,463 min a o 1,285 s rýchlejšie ako strieborná reprezentantka Švédska Anna Zagorská. Bronz si vybojovala Nemka Carola Schmidtová (+1,745). Pre rodáčku z Komárna Petrušovú je to druhá "veľká" medaila v krátkom časovom slede, pred 16 dňami bola bronzová v pretekoch na 5000 m na Európskych hrách v bieloruskom Minsku. V A-finále sa v sobotu predpoludním dosiaľ zo Slovákov predstavila aj juniorka Katarína Pecsuková. Skončila šiesta v K1 na 1000 m, zvíťazila Maďarka Zsóka Csikósová.

Druhú medailu pre Slovensko vybojovali Samuel Baláž a Adam Botek v K2 na 1000 m v kategórii do 23 rokov. Do cieľa prišli na striebornej pozícii s odstupom 0,300 s na víťazných Brama Sikkensa s Artuurom Petersom z Belgicka. Tretí skončil bieloruský pár Stanislav Daineka, Vladislav Litvinov.

Viac o téme: Mariana Petrušová