VIDEO Barcelona oficiálne predstavila svoju hviezdnu posilu: Griezmann prvýkrát v novom drese

 Na snímke francúzsky útočník  Antoine Griezmann pózuje počas prezentácie po podpise zmluvy v španielskom klube FC Barcelona
Na snímke francúzsky útočník Antoine Griezmann pózuje počas prezentácie po podpise zmluvy v španielskom klube FC Barcelona

BARCELONA - Francúzsky futbalový útočník Antoine Griezmann v nedeľu spečatil prestup z Atletica Madrid do FC Barcelona. S prezidentom úradujúceho španielskeho šampióna Josepom Bartomeuom spoločne podpísali kontrakt na päť rokov. V pondelok ho oficiálne ako novú posilu predstavia na štadióne Camp Nou v drese s číslom 17.

Barcelona získala Griezmanna zaplatením výkupnej klauzuly v jeho zmluve s Atleticom vo výške 120 miliónov eur. Atletico však s touto sumou nesúhlasí a považuje ju za nedostatočnú. Madridský klub argumentuje, že Griezmann sa s Barcelonou dohodol ešte skôr, ako výkupná klauzula klesla 1. júla z 200 na 120 miliónov. Rozdiel požaduje doplatiť, v opačnom prípade avizuje právne kroky.

Dvadsaťosemročný reprezentant "galského kohúta" odohral v Atleticu päť sezón, prišiel v roku 2014 zo San Sebastianu za 30 miliónov eur. V drese "Los Colchoneros" sa vypracoval na jedného z najlepších útočníkov na svete, odohral v ňom 275 zápasov a strelil 133 gólov. Madridčanom pomohol v ročníku 2017/2018 k triumfu v Európskej lige a v sezóne 2015/2016 sa podieľal na postupe do finále Ligy majstrov. S Francúzskom získal vlani titul majstra sveta.

O transfere Griezmanna do katalánskeho klubu sa špekulovalo už pred rokom, ale vtedy sa rozhodol zostať v Atleticu. Podľa správ v španielskych médiách to vyvolalo nevôľu medzi niektorými jeho novými spoluhráčmi vrátane Lionela Messiho či Luisa Suareza. "Možno sa im to nepáčilo, uvidím, keď sa s nimi stretnem. S pomocou dáme všetko do poriadku. V minulosti som urobil chyby, no neľutujem ich, pretože v tom čase som to tak cítil. Najdôležitejšie je, že teraz sme už spolu, ak sa mám za niečo ospravedlniť, urobím to na ihrisku," citovala Francúza agentúra DPA.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Emilio Morenatti; Video: Youtube

DISKUSIA