Hrbatého nadchlo finále Wimbledonu: Súčasná generácia zaspala dobu

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal piatykrát v kariére víťazom wimbledonskej dvojhry a získal 16. grandslamový titul
Srbský tenista Novak Djokovič sa stal piatykrát v kariére víťazom wimbledonskej dvojhry a získal 16. grandslamový titul

WIMBLEDON/BRATISLAVA - Strhujúce finále mužskej wimbledonskej dvojhry si nenechal ujsť ani bývalý slovenský tenista Dominik Hrbatý. Podľa kapitána slovenského daviscupového tímu mal zápas medzi Srbom Novakom Djokovičom a Švajčiarom Rogerom Federerom všetko, čo mal mať. Hrbatého mrzelo, že vyhrať mohol iba jeden.

"Rogerovi som veľmi prial titul, spolu sme vyrastali. Aj Noleho mám však veľmi rád, je veľmi priateľský, navyše jeho tréner Maroš Vajda je môj dobrý kamarát. Roger hral nádherne takticky, ukázal obrovskú tenisovú vyspelosť. Djokovič zasa v tajbrejkoch a pri mečbaloch súpera demonštroval obrovskú mentálnu silu, bol ako stena. Mal tam aj mentálne výpadky, najmä v druhom a na konci štvrtého setu, no zvládol to," poveda Hrbatý.

Do semifinále Wimbledonu sa v tomto roku dostali štyria tridsiatnici, okrem Djokovič s Federerom aj Španieli Rafael Nadal s Robertom Bautistom Agutom: "Je to veľmi silná generácia. Ich veľkou devízou je to, že dokážu skryť svoje slabé stránky, aj preto stále žnú úspechy na grandslamoch. Môže to byť spôsobené aj tým, že súčasná generácia zaspala dobu, príliš analyzuje. Do popredia sa však postupne derú mladí hráči, ktorí by v priebehu dvoch, troch rokov mohli začať vyhrávať aj grandslamové turnaje. Obrovský progres spravil Kanaďan Felix Auger-Aliassime. Veľký talent má aj jeho krajan Denis Shapovalov, v dobrom svetle sa ukazuje aj Grék Stefanos Tsitsipas."


Tagy: Roger Federer Dominik Hrbatý Novak Djokovič

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Ben Curtis

DISKUSIA