VIDEO Reprezentant Krištof o kariére aj Slovensku: Šatan ako prezident SZĽH? Je to len dobre!

Michal Krištof
Michal Krištof

TRENČÍN - Slovenský reprezentačný útočník Michal Krištof sa zúčastnil na šiestom ročníku tenisového turnaja Stars for Stars Media Cup 2019 v Trenčíne a Športky ho pri tejto udalosti vyspovedali. V rozhovore prezradil, že bol oňho záujem aj zo zámoria. Vyjadril sa aj k téme nového prezidenta SZĽH, ktorým sa stal bývalý úspešný hokejista Miroslav Šatan.

Krištof sa po dvoch vydarených sezónach v drese Nitry presťahoval do Fínska, kde oňho prejavil záujem tím Oulun Kärpät. Hneď v prvom roku získal 39 bodov v 58 zápasoch a patril k produktívnemu jadru klubu. Teraz sa už pripravuje na ďalší ročník: "Letná príprava už je v plnom prúde. Tri a pol týždňa už je za mnou, teraz už idem dole z kopca. Za dva týždne letím do Fínska, tam ma čaká ešte pár dní voľna a následne už začíname na ľade."

Prechod zo slovenskej ligy nebol jednoduchý. "Vo Fínsku sa hrá iný hokej. Musel som si privyknúť na ich štýl. Začiatok bol náročný, bola to ale len otázka zvyku. Teraz už tie veci robím automaticky," povedal Krištof v rozhovore pre Športky. Z Nitry okrem neho odišiel aj Lantoši (zámorie) a Buček (Fínsko). Na otázku, čo v klube robia, že ich hráčov berú do zahraničia, odpovedal Krištof s úsmevom: "Asi tam dobre varia. Dávajú priestor aj mladým hráčom. Na ľade netrávia iba 5-7 minút na zápas, ale plnia dôležité úlohy. Potom sa ukáže, kto na to má a kto nie. Je to dobré aj pre slovenský hokej, keď dostanú mladí šancu."

Záujem o talentovaného útočníka, ktorý vie hrať na krídle alebo na pozícii centra, bol aj v zámorí. "Nejaké ponuky prichádzali, ale väčšinou išlo iba o kempy. V Oulun Kärpät mám platnú zmluvu ešte na jeden rok a aj po rozhovore s agentom som usúdil, že bude dobré, keď tam zostanem. Cítil som, že zotrvanie mi môže herne pomôcť. Nemyslím si, že by bolo z mojej strany vhodné odchádzať, keď už majú poskladaný tím, nie som taký typ človeka. Som tam spokojný a oni boli tiež. To je asi najviac, čo hráč môže v klube mať, keď sú obe strany spokojné," povedal Krištof pre Športky.

Krištof sa dostal v posledných dvoch sezónach do slovenskej reprezentácie, kde pôsobil pod koučom Ramsaym a spoznal aj prácu Miroslava Šatana: "Myslím si, že je dobré, že sa toho ujali ľudia, ktorí hokej aj hrávali. Nemôžem na nich povedať nič zlé. Do reprezentácie som sa dostal pod ich vedením. Osobne som rád za šancu, ktorú som vlani dostal. Pomohlo mi to ja v mojej kariére."


Tagy: Michal Krištof Oulun Kärpät

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
Martin Bublavý; Video: Martin Bublavý

DISKUSIA