Petržalku vrátil po rokoch späť na futbalovú mapu: Teraz sa rozhodol v klube skončiť

Andrej Kalina
Andrej Kalina

BRATISLAVA - Človek, ktorý dostal Petržalku späť na futbalovú mapu sa rozhodol skončiť vo svojej funkcii. Vedenie bratislavského klubu prostredníctvom svojej oficiálnej stránky potvrdilo, že po piatich rokoch skončil Andrej Kalina na poste generálneho manažéra FC Petržalka.

"V poslednom období som cítil, že už mi chýba, v porovnaní s minulosťou, energia a drajv. Nevedel by som odovzdávať petržalskému futbalu to, čo som odovzdával doteraz a to, čo tento klub potrebuje. Vyčerpal som potenciál a víziu, s ktorou som do klubu prichádzal, zo svojho pohľadu nevidím ďalší osobný prínos pre napredovanie klubu v takej miere, ako to bolo doteraz. Dovolím si povedať, že odchádzam s čistým štítom, pre petržalské farby som odviedol maximum a ak má klub ďalej napredovať, tak by mal prísť na moju pozíciu človek s novou energiou, predstavami a víziami. S obmenou kádra, respektíve s príchodmi hráčov som ja osobne spokojný a verím, že v novej sezóne nadviaže mužstvo na predošlé úspešné obdobie," uviedol Kalina.
 
"Môj odchod je sprevádzaný korektnou dohodou s majiteľmi klubu, tento klub mám v srdci, ak mi čas a povinnosti dovolia, prídem sa pozrieť na každý zápas. Konečne si budem môcť zápasy naplno vychutnávať (úsmev). Hráči, členovia realizačného tímu, pracovníci klubu, ktorí sa starajú o jeho fungovanie – sú a zostávajú mojimi kamarátmi. Týchto ľudí mám rád, budem s nimi v kontakte a ak ma niekto z klubu osloví s prosbou o pomoc a bude to v mojich silách a možnostiach, tak som vždy pripravený pomôcť," dodal Kalina.

Tagy: FC Petržalka Andrej Kalina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
Športky; fcpetrzalka.sk
Foto:
TASR

DISKUSIA