VIDEO Famózny Haraslín v Poľsku hrdinom: Táto trofej bude navždy spojená s mojím menom!

Lukáš Haraslín sa stal hrdinom Lechie
Lukáš Haraslín sa stal hrdinom Lechie

BRATISLAVA - Slovenský futbalový krídelník Lukáš Haraslín si výbornú formu z konca uplynulej sezóny preniesol aj do začiatku tej aktuálnej. V sobotňajšom zápase Poľského superpohára sa na víťazstve Lechie Gdansk nad majstrovským Piastom Gliwice (3:1) podieľal dvomi gólmi.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan skóroval v úvode každého z polčasov. Najskôr v 2. min otvoril skóre stretnutia, keď si počkal na zadnej žrdi a zblízka profitoval z centra Srba Žarka Udovičiča. V 47. min vystihol zlú rozohrávku, obišiel debutanta v gliwickom drese Tomáša Huka a s prispením ľavej žrde zvýšil už na priebežných 3:0. Po záverečnom hvizde mal z vydareného stretnutia veľkú radosť, rovnako tak aj jeho slovenský spoluhráč - brankár Dušan Kuciak.

"Treba sa tešiť z každej trofeje, pretože nikdy neviete, koľko ich vo vašej kariére bude. Dúfam, že ich naše mužstvo získa ešte mnoho. Táto trofej bude navždy spojená s mojím menom. To isté platí aj pre Poľský pohár alebo tretie miesto v Ekstraklase," uviedol Haraslín prostredníctvom oficiálnej klubovej stránky.

"Samozrejme, som rád, že som dvomi gólmi pomohol k zisku superpohára, ale pričinilo sa o to celé mužstvo. Keď budeme hrať tímovo, môžeme ešte veľa dosiahnuť. Potvrdili sme to už v uplynulej sezóne," doplnil slovenský legionár, ktorý si v júnovom asociačnom termíne pripísal na konto premiérové dva štarty za reprezentačné A-mužstvo. Hneď pri debute v zápase s Jordánskom (5:1) dokonca skóroval.

Haraslín prišiel do Gdanska v roku 2014 a ostatných mesiacoch vyhral v bielo-zelenom drese poľskú pohárovú súťaž aj tamojší superpohár. V ligovej súťaži získal bronzovú medailu za 3. miesto. "Každého hráča motivujú tímové úspechy, každý sa chce zlepšovať. Som v Gdansku piatu sezónu a veľmi sa mi tu páči. Život futbalistu býva všelijaký, mám však čistú hlavu," zakončil Lukáš Haraslín, o ktorého služby sa prednedávnom zaujímal turecký Galatasaray Istanbul.


Tagy: Lukáš Haraslín Dušan Kuciak Piast Gliwice Lechia Gdaňsk Poľský superpohár 2019

Zdroj:
SITA
Foto:
lechia.pl

DISKUSIA