VIDEO Bizarné fiasko na Diamantovej lige: Šprintér na tento beh nezabudne do konca života!

Jonathan Jones (vpravo) zažil najbizarnejšie preteky svojej kariéry
Jonathan Jones (vpravo) zažil najbizarnejšie preteky svojej kariéry

MONAKO - Na tieto preteky barbadoský šprintér Jonathan Jones s určitosťou nezabudne do konca života. Na mítingu Diamantovej ligy v Monaku sa totiž stal ústrednou postavou bizarného fiaska, aké sa len tak nevidí!

Bežci sa v Monaku pripravovali na štart pretekov na 400 metrov a medzi nimi aj Jonathan Jones z Barbadosu. Netrpezlivý Kahmari Montgomery nevydržal v blokoch až do povelu rozhodcu a odštartoval skôr. Na to zareagovali aj ostatní bežci a všetci sa vydali na trať. Okamžite zaznela aj siréna signalizujúca opakovaný štart, traja aktívni bežci ale zvuky prepočuli a pokračovali v behu zrušených pretekov. 

V tom zasiahol rozhodca, ktorý sa ich snažil zastaviť slovným upozornením, ale najaktívnejší reprezentant Barbadosu myslel len na svoj bežecký výkon, na ktorý sa plne koncentroval a absolútne nevnímal okolitý svet. Kým ostatní pretekári už netrpezlivo čakali na opakovaný štart pri svojich blokoch, on došprintuvával do cieľa dávno zrušených pretekov. Tam si už sklamane sadol na zem a výraznou gestikuláciou dával jasne najavo, že signál oznamujúci zrušenie vôbec nepočul. Jones bol navyše po odbehnutí taký vyčerpaný a zároveň frustrovaný, že na ostrý štart už nenastúpil a preteky vzdal. 


Tagy: Diamantová liga 2019 Jonathan Jones

Zdroj:
športky
Foto:
flotrack.org; Video: IAAF Diamond League

DISKUSIA