Hrad majstra sa rozpadáva ako pri bombardovaní: Hnev klubu po kontroverznom odchode hviezdy

Michael Ngadeu
Michael Ngadeu

PRAHA - Futbalovú Slaviu podľa šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka nakoniec opustil i stopér Michael Ngadeu, ktorý miesto predĺženia zmluvy s pražským celkom odcestoval do Belgicka. Predseda predstavenstva úradujúceho českého majstra to uviedol na sociálnej sieti Twitter.

Tvrdík o odchode kľúčového obrancu informoval o štvrtej ráno bez ďalších podrobností. O 28-ročného kamerunského reprezentanta sa však zaujímal Gent, ktorý bol taktiež pripravený za Ngadeua zaplatit výstupnú klauzulu vo výške 4,5 milióna eur. 

Ak by skutočne odišiel, Slavii by sa rozpadla stopérska dvojica, protože do Brúg už zamierila iná opora majstrovského celku Simon Deli. Červenobieli sa síce pokúsili udržať Ngadeua ponukou novej zmluvy a i keď se podľa Tvrdíka dohodli, obranca sa napriek tomu rozhodol odísť.

"Simon odišiel ako legenda, Michael ako uličník. Písomne odsúhlasená zmluva s hráčom a agentom. Prílet hráča na slávnsotný podpis. V noci miesto oznámeného prespania útek do Belgicka. Boli sme len vyjednávacia páka na vyšší kontrakt. Toto nedôstojné divadlo si klub nezaslúžil, Mišo," napísal Tvrdík na Twitteri. 

Ngadeu prišiel do Edenu v máji 2015 z rumunského celku FC Botosani. Pred dvomi rokmi predĺžil so Slaviou zmluvu do júna 2020. Tento rok v januári sa o neho zaujímal anglický Fulham, ale z prestupu nakoniec zišlo. 


Tagy: Slavia Praha Michael Ngadeu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
skslavia.cz

DISKUSIA