V efjednotke sa dejú neuveriteľné veci: VIDEO Ľudských robotov priamo pri práci!

Pierre Gasly počas VC Veľkej Británie
Pierre Gasly počas VC Veľkej Británie

SILVERSTONE - Formule stajne Red Bull síce v nedeľnej Veľkej cene Veľkej Británie nefigurovali na stupni víťazov, no napriek tomu si rakúsky tím pripísal na okruhu v Silverstone jeden rekord. Časom 1,91 sekundy sa totiž postaral o najrýchlejšiu zastávku v boxoch v histórii šampionátu.

Mechanikov neznervóznil ani predstaviteľ agenta Jamesa Bonda herec daniel Craig, ktorý ich prácu sledoval. Výmenu všetkých štyroch kolies na vozidle Pierrea Gaslyho v 12. kole zvládli v rekordnom čase a oedjnu stotinu vylepšili doterajšie maximu, o ktoré sa Red Bull delil s Williamsom. 

Pri výmene gúm na monoposte Maxa Verstappena sa Red Bull navyše postaral o druhú najrýchlejšiu zastávku v boxoch a navýšil vedenie v poradí pit stopov. Na prvom mieste má rakúska stajňa 266 bodov a pred druhým Williamsom vedie o 78 bodov. 

Na trati už ale Red Bull taký úspech neslávil. Francúz Gasly sa síce štvrtou priečkou dočkal vylepšenia osobného maxima, ale Verstappen prišiel o tretie miesto, z ktorého ho pri kolízii v závere doslova zostrelil Sebastian Vettel z Ferrari a holandský pilot skončil piaty. 


Tagy: Sebastian Vettel Max Verstappen Red Bull Racing Pierre Gasly

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Luca Bruno; Video: YouTube/Formula 1, DHL

DISKUSIA