FOTO Píše sa rok 2048: Nestarnúci Messi, Ronaldo či Federer stále v tom... Pôjdete do kolien!

Lionel Messi
Lionel Messi

BRATISLAVA - Žijeme v neuveriteľnej športovej ére. Futbal ovláda azda najlepší hráč dejín Lionel Messi, zdatne mu sekunduje veličina menom Cristiano Ronaldo. V tenise sme svedkami rivality Federer - Nadal - Djokovič. Od Wimbledonu 2003 si títo traja muži rozdelili 54 zo 63 grandslamových podujatí, čo nám percentuálne vychádza takmer na číslo 86.

Čo ak by sme si však položili otázku a zamysleli sa, keby títo muži hrali až do staroby... Nebolo by to fajn? Píše sa rok 2048 a 62-ročný Rafael Nadal vyhráva Roland Garros rekordný 41. krát, čím opäť posúva svoje hranice. Roger Federer sa dostáva do finále Wimbledonu vo veku 67 rokov a tentoraz v šesť a pol hodinovom nerváku zdoláva 61-ročnú legendu Novaka Djokoviča po setoch 6:7, 6:4, 7:6, 6:7 a 13:12, čím mu vracia porážku z roku 2019 na rovnakom turnaji. 

Svet futbalu nie je ničím odlišný. Meno Lionel Messi zaznie na galavečere a malá argentínska blcha si odnáša 23. Zlatú loptu a dostáva sa tak pred Cristiana Ronalda, ten ich má na konte "len" 22. Mbappé, Neymar a ďalší sa snažili, ale ich kariéry sú už minulosťou, CR7 a LM10 sú však stále nezničiteľní. 

 


Tagy: Cristiano Ronaldo Roger Federer Lionel Messi Novak Djokovič

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Alberto Saiz

DISKUSIA