Po Stochovi opustilo Slaviu aj elitné duo: Simon odišiel ako legenda, Michael ako uličník

Michael Ngadeu-Ngadjui
Michael Ngadeu-Ngadjui

PRAHA - Český futbalový šampión SK Slavia Praha prišiel pred štartom nového ročníka o dvoch svojich elitných stopérov. Dvadsaťsedemročný Simon Deli z Pobrežia Slonoviny odišiel do FC Bruggy a o rok starší Kamerunčan Michael Ngadeu-Ngadjui mieri do belgického KAA Gent, ktorý je pripravený zaplatiť výstupnú klauzulu 115 miliónov Kč (cca 4,5 eur).

Kým na odchode prvého z dvojice sošných obrancov sa vedenie Slavie dohodlo a s klubom sa rozišiel v dobrom, druhého si chcelo udržať a snažilo sa ho presvedčiť aj vylepšenými podmienkami kontraktu. Napokon sa napriek dohode z toho vykľul útek.

"Simon odišiel ako legenda, Michael ako uličník. Písomne odsúhlasená zmluva s hráčom a agentom. Prílet hráča na slávnostný podpis. V noci namiesto oznámeného prespania útek do Belgicka. Boli sme pákou pri vyjednávaní o vyššom kontrakte. Toto nedôstojné divadlo si klub nezaslúžil, Míšo," neskrýval na twitteri sklamanie z nedodržania dohody šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Český majster aj bez dvojice afrických obhajcov zvládol úvodný krok na ceste za obhajobou titulu, keď na ihrisku Zlína zvíťazil 1:0. Napriek tomu sú pre mužstvo "zošívaných" odchody Deliho a Ngadeua citeľnou stratou. "Ich typológia je výnimočná. Nájsť hráčov s výškou 190 cm, dobrou rozohrávkou, zároveň dosť rýchlych a zvyknutých na náš spôsob hry sa v podstate nedá," poznamenal tréner Slavie Jindřich Trpišovský, citoval ho server iDnes.cz.


Tagy: SK Slavia Praha Jindřich Trpišovský Michael Ngadeu-Ngadjui Simon Deli

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA